"רשת טרור אירנית פועלת במדינות אמריקה הלטינית"

אחרי שארגנטינה ואירן הודיעו כי יחברו זו לזו על מנת לחקור את נסיבות הפיגוע נגד הקהילה היהודית בבואנוס איירס ב-94', נראה כי המדינה הלטינית לא עושה הנחות לרפובליקה האסלאמית. התביעה בארגנטינה קבעה בעקבות חקירת הפיגוע, כי אירן מפעילה במדינות דרום אמריקה רשת טרור רחבה וענפה, שפועלת כבר למעלה מ-30 שנה

במסגרת חקירת הפיגוע שאירע במרכז הקהילה בבואנוס איירס בשנת 94', רשויות החוק בארגנטינה קבעו כי מאחורי הפיצוץ, שבו נהרגו 85 בני אדם, עומדת רשת טרור אירנית שפועלת באמריקה הלטינית מאז שנות השמונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסמך בן 500 עמודים שפורסם הלילה, מציג התובע הארגנטינאי אלברטו ניסמן, ראיות לכך שרשת הטרור האירנית פועלת כבר יותר מ-30 שנה בארגנטינה, ברזיל, אורוגוואי, צ'ילה, קולומביה, גיאנה וסורינאם.

עוד נכתב במסמך התביעה כי ישנן ראיות חדשות המוכיחות כי הנספח האירני בארגנטינה היה מעורב בתכנון הפיגוע, ושימש כגורם מרכזי בביסוס רשת הטרור במדינות אמריקה הלטינית. שגרירות אירן בבואנוס איירס סירבה להגיב למסמך התביעה שהוגש.

זירת הפיגוע בארגנטינה (חדשות 2)

כבר לפני מספר שנים הוציא האינטרפול צווי מעצר לתשעה אנשים, בהם שמונה אזרחים אירנים ואזרח לבנוני. בנוסף, זומנו לחקירה שורה של בכירים אירנים בהם שר ההגנה אחמד וחידי, ששימש בזמן הפיגוע כמפקד של אחת מהיחידות המובחרות במשמרות המהפכה. המתמודד לנשיאות הרפובליקה האסלאמית, מוחסן רזאי, ששימש בעבר כמפקד משמרות המהפכה, זומן גם הוא לחקירה.

לפני ארבעה חודשים ארגנטינה ואירן הגיעו להסכמה לחקור במשותף את נסיבות הפיגוע בבניין הקהילה היהודית - החלטה שעוררה את זעמם של גורמים רבים בישראל, שטענו כי ארגנטינה "נפלה למלכודת שאירן טמנה להם".