שוב: נשלח חומר רעיל לבכיר בארה"ב

הטרור הביולוגי בארה"ב לא פוסק: חודש וחצי אחרי שנשלח חומר רעיל מסוג ריצין לנשיא אובמה ולסנטור, שוב נשלחו שני מכתבים עם החומר הרעיל – הפעם לראש העיר ניו יורק ולבכיר בעירייה. המכתבים נשאו עימם איומים נגד בלומברג ונגד מדיניות הנשק שלו שאינה מקילה עם מי שמבקשים רישיון לאחזקת כלי ירי

טרור ביולוגי בדואר. אילוסטרציה (AP)

שני מכתבים המיועדים לראש עיריית ניו יורק מייקל בלומברג ולממונה על פיקוח הנשק בעיר הכילו חומר ביולוגי רעיל מסוג ריצין, ומכתבי נאצה נגד מדיניות הנשק של בלומברג. שני בני אדם נפגעו קל מחשיפה לחומר והם הועברו לטיפול רפואי.

משטרת ניו יורק מסרה כי הבדיקות שנערכו על שני המכתבים מוכיחות כי הן הכילו את החומר. מכתב אחד נפתח על ידי מארק גלזה, הממונה מטעם ראש העיר על פיקוח הנשק, מי שתפקידו לאסוף את הנשק הבלתי חוקי בעיר.

האגף שהוא עומד בראשו נוסד על ידי ראש העיר כחלק ממדיניות נוקשה כלפי אחזקת נשק בעיר, שהיא המקום בו הכי קשה להשיג רישיון לנשק בארה"ב. מדיניות זו של בלומברג קוממה עליו גופים שמרניים רבים ברחבי ארה"ב שטוענים כי פעולותיו נוגדות את התיקון השני לחוקת ארה"ב המעגן את הזכות של האזרחים לשאת נשק.

לפני חודשיים: ריצין נשלח לנשיא אובמה

רה"ע ניו יורק מייקל בלומברג (רויטרס)
בשני המכתבים נכתבו איומים כלפי בלומברג ומסרים נגד מדיניות הנשק שלו, כך על פי משטרת ניו יורק. ה-FBI ומשטרת ניו יורק הקימו כוח משימה מיוחד לחקור את האירוע.

מכתבים אלו נשלחים רק שבועות לאחר שמכתבים שהכילו ריצין נשלחו לנשיא אובמה ולסנטור ממדינת מיסיסיפי. כמה ימים לאחר מכן נעצר גבר בן 41, תושב מיסיסיפי, בחשד שהוא היה האדם ששלח את החומר הרעיל. משפטו מתנהל בימים אלו.

ריצין הוא רעל קטלני, שאמנם המקור שלו טבעי אך ריכוזו לידי חומר מסוכן אסור על פי החוק. הוא יכול לגרום למוות תוך 36 שעות מהחשיפה אליו, גם אם מדובר בכמות קטנה. אין למדע כיום נוגדן לחומר.