הרוסי שזינק מגג העולם

60 שנה חלפו מאז שהאדם הראשון הניח את רגלו על פסגט האוורסט. עכשיו, הגיע הזמן לאדם הראשון שמעופף מאותה הפסגה. צפו בספורטאי האקסטרים הרוסי רוזוב מזנק מההר ומרחף

חובב הספורט האתגרי מצא דרך משלו לחלוק כבוד לדזמונד הילארי וטנסינג נורגאי, שהיו הראשונים שטיפסו על האוורסט - לפני 60 שנה. וולרי רוזוב, ספורטאי אקסטרים רוסי בן 48, התכונן במשך שנתיים - יחד עם צוות של עשרות מטפסים, צלמים, ומפיקים - למשימה הלא שגרתית של צניחה חופשית מפסגת העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רוזוב תפר לעצמו חליפת רחיפה חדשה שאיתה בילה את שלושת השבועות האחרונים על פסגת הר שבשרשרת הרי ההימליה. במשך ארבעה ימים הוא טיפס עד למחנה האחרון לפני הפסגה, בגובה של 7220 מטרים.

על גג העולם, גם בעלי הניסיון פוחדים

בקפיצות קודמות שביצע מהרי געש, צוקים וקניונים, רוזוב לא התעכב יותר מדי לפני שזינק, אבל הפעם - אולי בגלל מזג האוויר הקפוא והרוחות המאיימות - אפילו ספורטאי האקסטרים המנוסה קצת פחד. הרגע הדרמטי תועד ורוזוב נראה כשהוא עוצר את הנפילה החופשית ופותח את חליפת הריחוף שלו.

הוא התעופף במשך דקה ארוכה במהירות הקרובה למאתיים קמ"ש, עד שנחת בבטחה על קרחון רונגבוק בגובה של 5,950 מטרים. ב-2009 קפץ רוזוב מלוע הר געש בחבל קמצ'טקה הרוסי, ב-2011 הוא זינק מרכס אולווטונה באנטארקטיקה ולקראת הקפיצה מהאוורסט הוא זינק מהר נוסף ברכס ההימליה - הר שיבלינג.