צפו: תינוק חולץ בשלום מתוך צינור ביוב בסין

הטלוויזיה הסינית שידרה תמונות של תינוק בן יומו שמחולץ מצינורות ביוב בבניין מגורים. על פי החשד, הוא נזרק לאסלה על ידי אמו, שחשודה בניסיון רצח. שכנים ששמעו את בכיו מתוך הביוב הזעיקו כבאים שחילצו את התינוק במצב יציב

כבאים במזרח סין הצילו תינוק בן יומו, שלפי החשד נזרק על ידי אמו לאסלת השירותים ונשאב לביוב. הטלוויזיה הסינית שידרה תמונות של התינוק בזמן האירוע והן חוללו סערה ציבורית. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התינוק נמצא בצינורות הביוב של בניין מגורים בעיר ג'ינהואה, אחרי שהשכנים שמעו בכי מתוך הביוב. הכבאים שהוזעקו למקום הסירו את הצינור עד שהגיעו לתינוק, והוא פונה לבית החולים במצב יציב. המשטרה מחפשת עכשיו אחרי האם שחשודה בניסיון רצח.

הכבאים הסירו את הצינור (רויטרס)

הסיפור הפך לשיחת היום בבלוגים בסין. רבים מהמגיבים דורשים להטיל עונש חמור על ההורים. "להורים שעשו את זה יש לב מטונף יותר מהביוב שבו התינוק נמצא", כתב אחד המגיבים. כרגע שמו של התינוק הוא - "תינוק 59" על שם המספר שנושא האינקובטור בו הוא מוחזק.

בסין מתמודדים מזה זמן רב עם תופעה שבמסגרתה אמהות צעירות נוטשות תינוקות שרק ילדו. לעתים קרובות, מדובר בבנות שאינן רצויות בחברה המעניקה חשיבות גדולה יותר לתינוקות ממין זכר.