קרבי זה הכי: הסנאטור ג'ון מקיין הסתנן לסוריה

אובמה מתרחק מסוריה כמו מאש, וחוטף על כך ממקיין, שהפעם גם עשה מעשה. בליווי בכיר באופוזיציה הסורית, חצה את הגבול הטורקי בחשאיות וביקר במדינה

הסתנן. מקיין בסוריה

הסנאטור ג'ון מקיין, אולי הגורם האמריקני שהכי דוחף למעורבות בלחימה סוריה, חמק לשם היום ונפגש עם נציגים מהמורדים. מדובר בגורם האמריקני הבכיר ביותר שביקר במדינה מאז החלה שם מלחמת האזרחים לפני שנתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקיין שהה על אדמת סוריה למשך שעות אחדות בלבד. את הגבול הוא חצה מטורקיה, יחד עם בכיר אופוזיציה סורי. כל הביקור הזה שלו נעשה בחשאי, מסיבות מובנות. מקיין, שהתמודד בעבר על תפקיד נשיא ארצות הברית, הוא היום חבר בוועדת החוץ של סנאט, והוא אולי המבקר הגדול ביותר של הנשיא אובמה ביחס למדיניות בסוריה.

רוצה התערבות. מקיין בסוריה

אמנם, גם מקיין עצמו לא מעוניין לראות חיילים אמריקנים על אדמת סוריה, אבל הוא בהחלט דוחק באובמה לחמש את המורדים ולקבוע אזור אסור לטיסה, כמו גם לבצע מתקפות אוויריות על כוחות אסד וחיזבאללה. בשבוע שעבר קראה ועדת החוץ של הסנאט, בה חבר מקיין, לשלוח נשק למורדים בסוריה.

עד עתה, ארצות הברית לא מתערבת בנעשה בסוריה, ומסתפקת במשלוח סיוע הומניטרי למורדים. החשש בוושינגטון הוא שבהיעדר הנהגה ברורה ומתונה, נשק אמריקני עלול להגיע לידיים של גורמים איסלאמיים עויינים. גם דעת הקהל האמריקנית לא ממש מתלהבת מכניסה לזירת מלחמה נוספת.