שיא עולמי: ראיון שנמשך 30 שעות

אם אתם חושבים שבתקשורת בישראל מדברים יותר מדיי, כנראה שלא הקשבתם לכתב הפלילים הנורבגי שהצליח להיכנס לאחרונה לספר השיאים של גינס. האנס אולב הצליח לערוך ראיון של 30 שעות בשידור ישיר באינטרנט. עמיתו העיתונאי: "הוא מכונה"

למרות הסטראוטיפ לפיו הסקנדינבים אינם מרבים בדיבור, כתב הפלילים הוותיק האנס אולב לאלום, קבע את שיא העולם בראיון שהועבר בשידור חי - ראיון שנמשך 30 שעות בשידור ישיר באינטרנט. את אולאב לאלום חיזק עיתונאי בשם מאד אנדרסן שעזר לו לשרוד את שעות השיח הארוכות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנושאים על הפרק, שהיו לא רק מעשי הפשיעה בנורבגיה (זה לא היה מחזיק מעמד שעתיים), גם לא הפשע בסקנדינביה או העולם כולו. לאלום דיבר על מגוון נושאים רחב מאוד - בין הנושאים - נשיא ארצות הברית, המדיניות הכלכלית של אמריקה, ברית נאט"ו, המשבר הכלכלי, מלחמת האזרחים בסוריה, ועד הנריק איבסן והכותרות האחרונות בצהובונים של נורבגיה.

על פי סוכנות הידיעות רויטרס, לאלום לא הפסיק לרגע. גם לא למען הפרסומות. "הוא מכונה, אני כל כך נפעם מהעבודה שלו. זה לא ייאמן שהוא אנושי, אני לא מבין איך הוא עשה את זה", אמר עמית נורבגי למקצוע, לאם אנדרסן.

התקבצו לצפות בשבירת השיא (רויטרס)

את השיא האחרון בשידור חי קבעו שני ניו זילנדים ששידרו ברצף 12 שעות. עכשיו הם יאלצו לעבוד קשה הרבה יותר כדי לחזור לספר השיאים של גינס.