אלפי מתנגדים לנישואים חד מיניים בצרפת הפגינו

מאבק הנישואים החד-מיניים כובש את צרפת: אלפי מפגינים יצאו לרחובות הבירה פריז במחאה על אישור החוק על ידי הנשיא פרנסואה הולנד ולקראת החתונה הראשונה שתיערך ביום רביעי הקרוב. אחדים מהם התעמתו עם שוטרים ונעצרו. "לכל ילד זכות לאב ואם", זעקו המפגינים

בעוד אנשי הקהילה הגאה בצרפת מתכוננים לחתונה החד-מינית הראשונה שצפויה להיערך ביום רביעי הקרוב בעיר מונפלייה, בפריז נערכה אמש הפגנה בהשתתפות עשרות אלפים המתנגדים לחוק שעבר בשבוע שעבר בחתימתו של הנשיא פרנסואה הולנד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מול דגל צבעי הקשת של הקהילה הגאה, נופפו אלפי המפגינים בבירה הצרפתית בדגלים הוורודים-כחולים שהפכו לסמל למתנגדי הנישואים החד-מיניים. כשהם נישאים על גלי התמיכה של הכנסייה המקומית, התעמתו עשרות מהמשתתפים, חברים בארגוני הימין הקיצוני, עם השוטרים במקום. אחדים מהם הובלו למעצר וכבשו כך את כותרות העיתונים ברחבי היבשת.

בעקבות הסערה, יצאה רשת CNN לעיר האורות ושמעה מספר דעות, לא מתלהמות של תושבי המקום. "החוק טוב אבל האלימות פרצה בגלל שלא נערך דיאלוג אמיתי", אמר אחד מתושבי פריז שתומך בנישואים חד מיניים.

"אני מתנגד פשוט בגלל שאני מגן על הרכב המשפחה הקלאסי, אב אחד ואם אחת שיביאו ילדים לעולם", אמר מתנגד לחוק. "ההגנה על הילדים צריכה להיות בראש סדר העדיפויות, לזכות שלכל ילד יהיה אב ואם".

המאבק שמפלג את צרפת

צעירה משכונת סן ז'רמן מזהירה כי הסוגיה עלולה לגרום לקרע של ממש בצרפת. "אני רואה איך הסוגיה הזו מפלגת את המדינה", היא אומרת בחשש. "התנהלות הפוליטיקאים צריכה להיות טובה יותר. אני לא מתנגדת למיסוד של היחסים ההומוסקסואליים, אבל צריכה להיות דרך אחרת ולא מערכת נישואים כפי שאנו מכירים אותה".

הסערה סביב הסוגיה התעצמה בשבוע שעבר לאחר שאדם התאבד בכנסיית נוטרדם בפריז בשל תסכולו מאישור חוק הנישואים החד-מיניים. "זה משהו שאנו לא יכולים לקבל בגלל גורלם של הילדים שלנו", טען ג'ק מיראד, חבר פרלמנט מהימין שקיבל אמש את המפגינים שהגיעו מכל רחבי צרפת לתחנת הרכבת בפריז. גם מרין לה-פן שנפצעה קשה בגבה בשבוע שעבר, הצטרפה למחאה.

סוגיית הנישואים החד-מיניים הפכה לאחרונה לאחת הבוערות בזירת מאבק זכויות האזרח במדינות המפותחות. צרפת היא המדינה התשיעית באירופה וה-14 בעולם שמאשרת את החוק. כעת נראה שחברי הקהילה יוצאים למאבק נוסף, אחד מבין רבים בתקופה הקרובה.