שבועיים לאחר סערת הניתוח שעברה: דודתה של אנג'לינה ג'ולי מתה מסרטן השד

דודתה של שחקנית הקולנוע אנג'לינה ג'ולי הלכה הלילה לעולמה בבית חולים בסן דייגו, בעקבות מחלת סרטן השד בה חלתה. הבשורה על מותה של דודתה, מגיעה כשבועיים לאחר שג'ולי חשפה כי עברה ניתוח להסרת שדיה, כדי למנוע התפרצות גנטית של המחלה

אבל משפחתי, ג'ולי (AP)

שבועיים לאחר שחשפה במפתיע כי עברה ניתוח להסרת שדיה כדי להימנע ממחלת הסרטן, התבשרה הלילה השחקנית אנג'לינה ג'ולי כי דודתה הלכה לעולמה לאחר מאבק ממושך בסרטן השד - המחלה שממנה סובלות רבות מבנות משפחתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דודתה המנוחה של ג'ולי, דבי מרטין, מתה בגיל 61 בבית החולים בסאן דייגו שבקליפורניה. היא היתה אחותה הצעירה של אמה של גו'לי שגם היא מתה מהמחלה בשנת 2007. מותה של האם הוא שהביא את השחקנית ההוליוודית לבצע את הניתוח.

"אילו היינו יודעים על הגן המשפחתי היינו פועלים בדיוק כמו אנג'לינה", אמר הלילה רון מרטין, בעלה של דבי בריאיון טלפוני לסוכנות הידיעות AP. לדבריו, רעייתו עברה שנים קודם לכן ניתוח להסרת השחלות לאחר שבדיקה גנטית העלתה כי קיים סיכוי רב לחלות בסרטן. על פי פרסומים שונים גם בכוונת ג'ולי לעבור ניתוח מונע נוסף כפי שעשתה דודתה.

בני הזוג בטרם ההודעה, בראד ואנג'לינה (רויטרס)

החשיפה שעוררה סערה בכל העולם

לפני כשבועיים חשפה השחקנית בת ה-37 בטור לעיתון "ניו יורק טיימס", כי החליטה לעבור ניתוח לכריתת שדיה בשל החשש שתחלה בעתיד בסרטן השד. לדבריה, הרופאים הסבירו לה כי היא נושאת בגופה גן המגדיל את הסיכוי לחלות במחלה ממנה מתו מספר מבנות משפחתה.

הרופאים, כך הסבירה, טענו כי משמעות הימצאותו של הגן בגופה הוא שקיים סיכוי של 87% שהשחקנית זוכת פרס האוסקר תחלה בסרטן השד, ועל כן בחרה לבצע את הכריתה.

"אני בת מזל שיש לי בן זוג שהוא כל כך אוהב ותומך", ציינה ג'ולי. לדבריה, נוכחותו של בן זוגה, שחקן הקולנוע בראד פיט, היא זו שסייעה לה לעבור את התהליך ולהתמודד עם השלכותיו. "לכל מי שיש לו אישה או חברה שנאלצת לעבור את התהליך, חשוב שיבין שגם הוא חלק חשוב מאד בעניין".