צופה על העיר: על חבל דק בשמיי וינה

הפעלולן האוסטרי כריסטיאן וולדנר החליט שאת ההופעה הקרובה שלו - יציג במגרש הביתי. כך למעשה, לאחר שהילך על חבל דק בין גורדי השחקים בניו יורק ובין פסגות האלפים - החליט האיש לצעוד על חבל דק בין שני צריחי הקתדרלה שבווינה. "לפני ארבע שנים עמדתי כאן עם חבר והתלוצצנו, אבל עכשיו עשינו את זה", סיפר בהתרגשות

מזג האוויר הקשה והרוחות העזות של וינה, לא הרתיעו את כריסטיאן וולדנר. הפעלולן, שכבר הספיק להלך על חבל דק בין פסגות האלפים ובין גרודי שחקים בניו יורק החליט לבחון שוב את יכולותיו בין שני צריחי הקתדרלה המוכרת של הבירה האוסטרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על חבל מתוח בגובה של 60 מטרים, צעד וולנדר לאטו במרחק של 50 מטרים - בין שמיים לארץ. הקהל שצפה בו מהקרקע הריע לו למראה פסיעותיו על החבל הדק, ולכן וולדנר חזר על המופע ארבע פעמים. "להשלים כזאת הליכה זו הרגשה מדהימה, עד כדי כך שעשיתי זאת שוב", אמר הפעלולן.

 בתום המופע הוא סיפר הוא שמח להופיע דווקא "במגרש הביתי" שלו, לאחר שצעד על החבל במספר מקומות על רחבי הגלובוס. "לפני ארבע שנים, עמדתי כאן במקום הזה עם חבר טוב והתלוצצנו, אמרנו שזה יהיה גדול, אבל עכשיו, עכשיו עשינו את זה", אמר וולדנר.

בין צריחי הסמל הלאומי

הקתדרלה של וינה, שהפכה בעצם למרכז הופעתו של וולדנר היא מקום מושבו של הארכיבישוף של הבירה האוסטרית. הקתדרלה זכתה בכינוי "כנסיית האם" מפיהם של האוסטרים, אך שמה הרשמי הוא קתדרלת סנט-סטפאן.

"כנסיית האם" שנבנתה בשנת 1339, שופצה מספר פעמים מאז, ואף גדלה בשטחה. כך למעשה, הקתדרלה הפכה עם הזמן לסמלה הארכיטקטוני של העיר ולסממן בולט של אוסטריה לצד השניצלים והמוזיקה הקלאסית של מוצרט.