רצח החייל בלונדון: שלושה חשודים נוספים נעצרו

רשת CNN מדווחת כי החשוד העיקר במעשה, מייקל אדוובולה, היה תחת מעקב של הסקוטלנד יארד במשך כשנה בשל הטפה לשנאה נגד בריטניה. כמו כן דווח, כי אדוובולה נעצר על ידי המשטרה לפני כחודשיים ושוחרר

החשוד העיקרי ברצח היה תחת מעקב במשך כשנה (טלגרף)

המשטרה הבריטית עצרה שלושה חשודים נוספים בחשד למעורבות ברצח החייל לי ריגבי ביום רביעי האחרון. השלושה, צעירים בגילאי 28, 24 ו-21, נעצרו ונערכו חיפושים בבתיהם. במהלך מעצרם נעשה שימוש באקדח הלם חשמלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקשורת בבריטניה מדווחת כי החשוד ברצח, מייקל אדוובוולה, נעצר לפי כחודשיים מסיבה לא ידועה ושוחרר - פרט שהמשטרה מסרבת להכחיש או לאשר. בעלי חנויות בדרום לונדון מדווחים כי SO15, יחידת העילית של הסקוטלנד יארד עקבה אחרי החשוד ברצח במשך כשנה.

משטרת בריטניה ויחידות נוספות עקבו אחר קבוצה של מוסלמים אקטיביסטים, אליהם השתייך אדבוולה, שהטיפו לשנאה וחילקו עלונים. קבוצתו של אדבוואלה נחקרה לאחר שקיללה חיילים שאבטחו את האולימפיאדה בקיץ שעבר. בעלי החנויות אף דיווחו למשטרה לפני מספר חודשים כי אדבוולה ניסה לשטוף את מוחו של ילד בן 12 נגד אנגליה ולהפוך אותו למוסלמי קיצוני.

פיגוע הטרור בלונדון עורר סערה, ובבריטניה דיווחו כי החייל שראשו נערף הוא לי ריגבי, בן 25 ואב לשניים ששירת בגדוד המלכותי השני כמתופף, ובעברו שירת גם באפגניסטן. הוא היה פרוד מאשתו והתגורר באזור מנצ'סטר. חבריו מספרים על אדם מלא חיים שתמיד עזר לסביבה.

ראשו נערף. ריגבי (רויטרס)

"זהו רצח חסר היגיון של חייל ששירת בצבא בנאמנות במגוון רחב של תפקידים, כולל סיורים מבצעיים באפגניסטן", אמר שר ההגנה הבריטי פיליפ המונד לאחר הזיהוי הרשמי. "לבנו היום עם בני משפחתו והאהובים שמנסים להשלים עם האובדן הנורא הזה".

ריגבי נולד ביולי 1987 והתגייס לצבא בשנת 2006. תחילה הוא שירת כמקלען בקפריסין ולאחר מכן חזר לבריטניה בשנת 2008. בשנים האחרונות הוא עמד בגאווה מחוץ לארמונות המלוכה הבריטית.