שר הפנים של צרפת: "האלמוני ניסה לרצוח את החייל בוודאות"

בצרפת אומרים כי האלמוני הצפון-אפריקני שדקר את החייל, ניסה לרצוח אותו – ואז נמלט. כוחות המשטרה מנסים לאתר אותו ברחבי פריז. שר הביטחון: "הוא הותקף רק כי הוא חייל". הערכות: מדובר באירוע טרור

"ניסה לרצוח אותו בוודאות" (AP)

עוד פרטים מתגלים על מה שנראה כמו אירוע טרור נוסף באירופה: החייל הצרפתי בן ה-23 פטרל יחד עם שני חיילים נוספים כחלק מניסיונות סיכול טרור, כשאז ב-18:00 בערב (שעון צרפת), פנה אליו מאחור אלמוני ותקף אותו בסכין. דובר המשטרה אמר כי על פי עדויות התוקף היה גבוה ומזוקן, כבן 35 ממוצא צפון אפריקני. הוא תועד כשהוא לובש ביגוד בסגנון ערבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר הפנים של צרפת הזכיר את הדמיון לרצח של החייל הבריטי בשבוע שעבר בלונדון, ואמר כי התוקף ניסה בוודאות לרצוח את החייל. עם זאת הוא הוסיף כי מוקדם מדי לשער מה הייתה סיבת התקיפה, אך בצרפת גוברות ההערכות שמדובר באירוע טרור. "אנחנו טרם יודעים את זהות התוקף אבל נעשה הכל כדי לעצור אותו", הוא ציין. שר הביטחון של צרפת אמר כי "החייל הותקף רק כי הוא חייל".

שוטרים בזירת הדקירה, הערב (AP)

פייר אנדרה מהמשטרה המקומית, אמר כי החייל איבד כמות ניכרת של דם: "הוא יכול לשרוד למרות הפציעה וכעת הוא מטופל בבית חולים צבאי". עדי ראייה בסמוך לזירת הדקירה, נתנו תיאורים סותרים על החשוד שנמלט. אחד מהם טען שהוא ראה שני גברים שנמלטו ואילו אחרים סיפרו כי ראו נמלט אחד. במשטרה סירבו לאשר את העדויות אך אמרו כי יפרסמו בקרוב את תמונות החשוד שתועד - אם זה לא יילכד. צרפת נמצאת בכוננות גבוהה לפיגועים של קיצונים איסלמיים לאחר התערבותה הצבאית במאלי בחודש ינואר.

"בודקים את הקשר לרצח החייל בלונדון"

נשיא צרפת אמר מוקדם יותר כי הרשויות חוקרות האם האירוע קשור לרציחתו של החייל הבריטי לי ריגבי בן ה-25 שראשו נערף בלונדון בשבוע שעבר.

הנסיבות טרם ידועות. הולנד (AP)

הנשיא פרנסואה הולנד אמר כי זהותו של התוקף עדיין לא ידועה והזהיר מלקפוץ למסקנות מוקדמות. "אנו בודקים כעת את כל הנסיבות", ציין הנשיא במסיבת עיתונאים באתיופיה, שם הוא מבקר בימים אלה. רק שלשום הותר לפרסום כי החייל שנרצח בבריטניה הוא לי ריגבי, ששירת כמתופף בארמונות המלוכה וקודם לכן שירת באפגניסטן כמקלען.