עצורים במצעד הגאווה הראשון באוקראינה

כ-100 אוקראינים השתתפו במצעד הגאווה הראשון באוקראינה, שנמשך 40 דקות בלבד. 13 בני אדם נעצרו, ואחרים נהדפו על ידי כוחות המשטרה. "זה יירשם בהיסטוריה של המדינה", אמרו הפעילים המאושרים. מנגד התקבצו מתנגדים מסביב: "קייב היא לא סדום"

"היסטוריה באוקראינה" (AP)

מצעד הגאווה הראשון באוקראינה הסתיים ב-13 מעצרים, כצפוי. 100 הפעילים צעדו למרחק של כ-250 מטרים לאורך שדרות הניצחון בבירה קייב, בזמן שנוצריים אורתודוקסים קראו קריאות לעברם מחאה נגד הצעדה. "אוקראינה היא לא אמריקה. קייב היא לא סדום", זעק אחד המפגינים ברמקול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצעדה בקייב נמשכה 40 דקות בלבד, אבל סימנה ניצחון קטן לקהילה הגאה ברפובליקה הסובייטית לשעבר. כבר לפני שנה ניסו פעילים מהקהילה ההומו-לסבית באוקראינה לערוך מצעד אך ביטלו אותו לאחר שקיבלו איומים.

13 עצורים במצעד הגאווה (AP)

"אירוע זה יירשם בהיסטוריה של אוקראינה כאחת ההתפתחויות המרכזיות במאבק למען זכויות אדם שווים", אמרה אולנה סמנובה, מצוות המארגנים. היא הביעה תודה למשטרה שאבטחה את המשתתפים, זאת למרות שבית המשפט אסר את קיום המצעד מחשש למהומות.

אנשי כנסיה התפרעו (AP)

"אנחנו מנסים להגן על ערכי המשפחה, ורוצים להגן על ילדינו מתעמולה הומוסקסואלית. המצעד הזה יכול להשפיע על הילדים שלנו לכל החיים שלהם", זעמה אחת המתנגדות. בשנה שעברה גנז הפרלמנט של אוקראינה את הקריאה השנייה של הצעת חוק לקידום ההומוסקסואליות", והצעת חוק נוספת להפסקת האפליה נגד הומואים ולסביות במקומות העבודה.