צפו: כך נורו התוקפים בלונדון

כלי תקשורת בממלכה פרסמו סרטונים בהם מתועדים רגעי לכידתם של שני התוקפים שערפו את ראשו של החייל הבריטי. אמש פורסמה זהותו של החייל, לי ריגבי בן 25 ואב לשניים

סרטונים מתעדים את לכידת התוקפים (AP)

פרשת רצח החייל הבריטי ממשיכה להסעיר את הממלכה כולה. לאחר שאתמול פורסם שמו של החייל שראשו נערף, הבוקר פורסמו סרטונים המתעדים את רגעי ההשתלטות על שני הרוצחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטונים שהציגו רשתות התקשורת בבריטניה ניתן להבחין כי שני הרוצחים ניסו להפתיע את השוטרים, בעת שהגיעו לזירת הרצח. ואולם בשלב מאוחר יותר, ניתן לראות כיצד נורו השניים במהלך חילופי אש מול כוחות הביטחון שהוזעקו למקום.

 

על פי חקירת המשטרה, שני הגברים שלקחו חלק באירוע הם נוצרים שהמירו את דתם והתאסלמו. שניהם נמצאים כעת בבית החולים, שם מטפלים בפצעי הירי שספגו, כל זה כמובן תחת עינם הפקוחה של שוטרים.

 "רצח חסר היגיון" 

הבריטים פרסמו אתמול כי שמו של החייל שראשו נערף הוא לי ריגבי, בן 25 ואב לשניים ששירת בגדוד המלכותי השני כמתופף, ובעברו שירת גם באפגניסטן. הוא היה פרוד מאשתו והתגורר באזור מנצ'סטר. חבריו מספרים על אדם מלא חיים שתמיד עזר לסביבה.

"זהו רצח חסר היגיון של חייל ששירת בצבא בנאמנות במגוון רחב של תפקידים, כולל סיורים מבצעיים באפגניסטן", אמר שר ההגנה הבריטי פיליפ המונד לאחר הזיהוי הרשמי. "לבנו היום עם בני משפחתו והאהובים שמנסים להשלים עם האובדן הנורא הזה".

ריגבי נולד ביולי 1987 והתגייס לצבא בשנת 2006. תחילה הוא שירת כמקלען בקפריסין ולאחר מכן חזר לבריטניה בשנת 2008. בשנים האחרונות הוא עמד בגאווה מחוץ לארמונות המלוכה הבריטית.

הנרצח לי ריגבי (רויטרס)

קמרון: "לא ניכנע לטרור" 

ראש ממשלת בריטניה, דייויד קמרון כינס היום מסיבת עיתונאים מיד בתום פגישת הקבינט שדן בפיגוע אמש בלונדון. קמרון אמר שהרצח הברוטלי הוא בגידה באיסלאם: "לא ניכנע לטרור או לטרוריזם בשום צורה. זו לא הייתה מתקפה שכוונה רק נגד בריטים או נגד הרוח הבריטית. זו הייתה בגידה באיסלאם ובקהילה המוסלמית שמעניקה כל כך הרבה לאומה. אין שום דבר באיסלאם שמצדיק כזו פעולה נוראית".

קמרון, שראה הלילה את ההפגנות של ארגוני הימין הקיצוני, חושש ממעשי נקם של קיצונים בריטים נגד הקהילות המוסלמיות ומזהיר: "הרוצח ניסה לפלג את בריטניה, אבל למעשה, הוא רק איחד אותנו. המענה הטוב ביותר שאנו יכולים לספק לטרור הוא המשכת חיינו כרגיל".