ארה"ב: בני נוער גאים יורשו להצטרף לצופים

תנועת הצופים האמריקנית החליטה באופן דרמטי כי החל מהשנה הבאה יוכלו בני נוער הומוסקסואלים להצטרף לתנועה כחניכים. עם זאת, מנהיגי התנועה הכריזו כי מדריכים גאים לא יועסקו בתנועה או ידריכו את בני הנוער

גאים יורשו להצטרף לצופים (רויטרס)

הישג נוסף לקהילה ההומו-לסבית בארצות הברית: תנועת הצופים, המונה יותר משלושה מיליון וחצי פעילים ועד כה לא התירה להומוסקסואלים להצטרף לשורותיה, החליטה להסיר את ההגבלה החל מתחילת השנה הבאה. יחד עם זאת, השינוי במדיניות מתייחס לחניכים בלבד ולא למדריכים בוגרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה, שהתקבלה ברוב של 61% ובהשתתפות 1,400 חברי המועצה, תיכנס לתוקף החל מהראשון בינואר 2014. "זה היה פרק מאתגר בהיסטוריית התנועה", אמר לאחר ההצבעה יו"ר המועצה, וויין ברוק, "למרות שישנם עדיין חילוקי דעות על ההחלטה שקיבלנו, עדיף כי ילדים יהיו בצופים מאשר בבית".

עם זאת, ההחלטה לקבל חניכים הומוסקסואלים לשורות התנועה לא התקבלה בתמיכה מלאה. מנהיגי "הצופים הליברלים" הודיעו למועצת התנועה כי בכוונתם להמשיך ולאסור על מדריכים הומוסקסואלים להדריך חניכים.

ביקורת על המהלך התקבלה גם מזרמים שמרניים נוספים בארצות הברית. נשיא הוועידה הבפטיסטית הדרומית, פרנק פייג', אמר בתגובה להחלטה החדשה כי "זה מעציב אותנו עמוקות. התנהגות הומוסקסואלית אינה מתיישבת עם חוקי תנועת הצופים וערכיה".

ארגונים שמרניים נוספים בארצות הברית הטיחו ביקורת על ההחלטה הליברלית וטענו כי "היא תוביל ליציאה המונית מתנועת הצופים".