ראשו של החייל הבריטי לי ריגבי נערף: "חייל אהוב"

בצל הזעם והאבל בבריטניה, נחשפה הערב זהותו של החייל הבריטי שראשו נערף אתמול בפיגוע טרור בבירה לונדון. מדובר בלי ריגבי, מקלען שהוצב לאחרונה בארמונות המלוכה כמתופף. שר ההגנה הבריטי: "רצח חסר היגיון, אנו המומים ועצובים"

הנרצח לי ריגבי (רויטרס)

פיגוע הטרור אתמול בלונדון עדיין מעורר סערה, ובבריטניה מדווחים הערב כי החייל שראשו נערף הוא לי ריגבי, בן 25 ואב לשניים ששירת בגדוד המלכותי השני כמתופף, ובעברו שירת גם באפגניסטן. הוא היה פרוד מאשתו והתגורר באזור מנצ'סטר. חבריו מספרים על אדם מלא חיים שתמיד עזר לסביבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זהו רצח חסר היגיון של חייל ששירת בצבא בנאמנות במגוון רחב של תפקידים, כולל סיורים מבצעיים באפגניסטן", אמר שר ההגנה הבריטי פיליפ המונד לאחר הזיהוי הרשמי. "לבנו היום עם בני משפחתו והאהובים שמנסים להשלים עם האובדן הנורא הזה".

ריגבי נולד ביולי 1987 והתגייס לצבא בשנת 2006. תחילה הוא שירת כמקלען בקפריסין ולאחר מכן חזר לבריטניה בשנת 2008. בשנים האחרונות הוא עמד בגאווה מחוץ לארמונות המלוכה הבריטית.

לונדון מזועזעת. כותרת ה"מירור", הבוקר (חדשות 2)

קמרון: "לא ניכנע לטרור" 

ראש ממשלת בריטניה, דייויד קמרון כינס היום מסיבת עיתונאים מיד בתום פגישת הקבינט שדן בפיגוע אמש בלונדון. קמרון אמר שהרצח הברוטלי הוא בגידה באיסלאם: "לא ניכנע לטרור או לטרוריזם בשום צורה. זו לא הייתה מתקפה שכוונה רק נגד בריטים או נגד הרוח הבריטית. זו הייתה בגידה באיסלאם ובקהילה המוסלמית שמעניקה כל כך הרבה לאומה. אין שום דבר באיסלאם שמצדיק כזו פעולה נוראית".

קמרון, שראה הלילה את ההפגנות של ארגוני הימין הקיצוני, חושש ממעשי נקם של קיצונים בריטים נגד הקהילות המוסלמיות ומזהיר: "הרוצח ניסה לפלג את בריטניה, אבל למעשה, הוא רק איחד אותנו. המענה הטוב ביותר שאנו יכולים לספק לטרור הוא המשכת חיינו כרגיל".

המשטרה הכירה את החשודים עוד לפני הרצח

קמרון אישר ידיעות מוקדמות, שלפיהן כוחות הביטחון הבריטים "הכירו את שני החשודים שבצעו את המעשה הנתעב הזה", כלשונו. המשטרה הבריטית טוענת שאחד החשודים שנורה אחרי האירוע הוא מייקל אדבולוגה בן ה-28, בריטי ממוצא ניגרי. על פי התקשורת הבריטי, המשטרה הגיעה הבוקר לבית משפחתו באזור העיר לינקולן שבמזרח בריטניה.

על פי חקירת המשטרה, שני הגברים שלקחו חלק באירוע הם נוצרים שהמירו את דתם והתאסלמו. שניהם נמצאים כעת בבית החולים, שם מטפלים בפצעי הירי שספגו, כל זה כמובן תחת עינם הפקוחה של שוטרים.