סוחר הסמים החדש: רחפן מעופף

משטרת טיחואנה איתרה שברי רחפן שהתרסק בגבול מקסיקו-ארה"ב, עליו הועמסו 3 ק"ג של קריסטל-מת'. במשטרה המקומית חוששים כי מדובר בדרך חדשה ומתוחכמת של סוחרי הסמים לעקוף את רשויות החוק

שברי הרחפן שנמצאו (AP)

לאורך השנים האחרונות מצאו סוחרי הסמים במקסיקו ובארצות הברית דרכים שונות ומשונות להבריח סמים דרך גבול בין המדינות, אבל נראה כי ניסיון ההברחה האחרון שסוכל אתמול (רביעי) על ידי המשטרה מתעלה על כולן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משטרת מקסיקו דיווחה כי איתרה רחפן זעיר שהתרסק באזור הגבול, ועליו מספר קילוגרמים של סם מסוג קריסטל-מת'. שברי הרחפן נמצאו במגרש חניה של מרכז קניות בעיר המקסיקנית טיחואנה.

במשטרה המקומית ציינו כי במוקד התקבלה שיחה אנונימית של אזרח שמצא את השברים בחניון - מרחק של מאות מטרים בלבד מגבול מקסיקו-ארצות הברית. החוקרים חושדים כי מדובר בדרך הברחה חדשה ומתוחכמת, שמתבססת על הטכנולוגיה המתקדמת, בה נוקטים סוחרי הסמים במקסיקו.

גורם רשמי במשטרת טיחואנה טען כי ככל הנראה הרחפן נועד להעביר את כמויות הסמים הגדולות משכונה לשכונה בעיר, במסלול שבו אין נוכחות גבוהה של רשויות אכיפת החוק - כמו בגבול המאובטח בין מקסיקו וארצות הברית.

במשטרה הוסיפו כי מדובר בכלי טיס בעל שש כנפיים, אותו ניתן להזמין באתר הקניות "אמזון" תמורת 1,400 דולר. על הרחפן הועמסו שש חבילות של הסם הפופולרי, שמשקלן נאמד בשלושה קילוגרמים.