קמרון: "זו בגידה בבריטניה ובאיסלאם"

ראש ממשלת בריטניה דיויד קמרון כינס היום מסיבת עיתונאים, בה הוא טען כי מעשה הטרור אמש בלונדון אינו מייצג את האיסלאם ולמעשה הוא בגידה בדת. המשטרה הבריטית הודתה שהכירה את הרוצחים עוד לפני המעשה - שניהם מהעיר לינקולן במזרח בריטניה, שניהם הגיעו כנוצרים מניגריה והתאסלמו בבריטניה

ראש ממשלת בריטניה, דיויד קמרון כינס היום מסיבת עיתונאים מיד בתום פגישת הקבינט שדן בפיגוע אמש בלונדון. קמרון אמר שהרצח הברוטלי הוא בגידה באיסלאם - "לא נכנע לטרור או לטרוריזם בשום צורה. זו לא הייתה מתקפה שכוונה רק נגד בריטים או נגד הרוח הבריטית. זו הייתה בגידה באיסלאם ובקהילה המוסלמית שמעניקה כל כך הרבה לאומה. אין שום דבר באיסלאם שמצדיק כזו פעולה נוראית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה הבריטי שראה הלילה את ההפגנות של ארגוני הימין הקיצוני, חושש ממעשי נקם של קיצונים בריטים נגד הקהילות המוסלמיות וטוען, "הרוצח ניסה לפלג את בריטניה, אבל למעשה, הוא רק איחד אותנו". "המענה הטוב ביותר שאנו יכולים לספק לטרור הוא המשכת חיינו כרגיל", אמר קמרון.

המשטרה הכירה את החשודים עוד לפני הרצח

לונדון מזועזעת. כותרת ה"מירור"הבריטי, הב (חדשות 2)
קמרון אישר ידיעות מוקדמות על פיהם כוחות הביטחון הבריטים "הכירו את שני החשודים שבצעו את המעשה הנתעב הזה", כלשונו. המשטרה הבריטית טוענת שאחד החשודים שנורה אחרי האירוע הוא מייקל אדבולוגה בן ה-28, בריטי ממוצא ניגרי. על פי התקשורת הבריטי, המשטרה הגיעה הבוקר לבית משפחתו באזור העיר לינקולן שבמזרח בריטניה.

על פי חקירת המשטרה, שני הגברים שלקחו חלק באירוע הם נוצרים שהמירו את דתם והתאסלמו. שניהם נמצאים כעת בבית החולים, שם מטפלים בפצעי הירי שספגו, כל זה כמובן תחת עינם הפקוחה של שוטרים.