הגיע לשיא: יפני בן 80 הפך לאיש הזקן בעולם שהצליח לטפס על האוורסט

"זו ההרגשה הכי טובה בעולם, מעולם לא חשבתי שאגיע לפסגת האוורסט בגיל שמונים, זו ההרגשה הכי טובה בעולם להגיע לכאן. אבל עכשיו, אני מרגיש הכי עייף שהייתי אי פעם", אמר יוצ'ירו מיאורה בן השמונים שטיפס הלילה על פסגת האוורסט

קשיש יפני בן שמונים שעבר ארבעה ניתוחים בליבו הצליח להגיע הבוקר לפסגת העולם לפסגת ההר הגבוהה בעולם - האוורסט שבנפאל. יוצ'ירו מיאורה עקב אחרי מסלולם של שני המטפסים שהעפילו לפסגת ההר ראשונים, סר אדמונד הילרי וטנזינג נורגאי לפני שישים שנה וזכה להגיע לפסגה. הוא טיפס הלילה, לאט אבל בטוח עד שנעמד בגובה של 8,848 מטרים מעל פני הים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מיאורה לא היה לבדו, הוא טיפס יחד עם בנו ושני מדריכים מקומיים. בן ה-80 יכול גם להתגאות בעובדה שקבע שיא עולמי חדש - האיש הכי זקן שטיפס על ההר, ואמר אחרי שהגיע לשיא, תרתי משמע, כי "זו ההרגשה הכי טובה בעולם, מעולם לא חשבתי שאגיע לפסגת האוורסט בגיל שמונים, זו ההרגשה הכי טובה בעולם להגיע לכאן, אבל עכשיו, אני מרגיש הכי עייף שהייתי אי פעם". כך בשיחת לווין למשפחה ולתומכים ביפן.

יוצ'ירו מיאורה על גג העולם (רויטרס)
מיאורה התאמן בשנה האחרונה בסביבת טוקיו לקראת הטיפוס, הוא התעמל וסחב עשרות קילוגרמים על גבו ואפילו נכנס לחדר עם חמצן דליל, זאת כדי להתרגל לסביבה בגובה של יותר מ-8,000 מטרים. עד היום 4,000 מטפסים הצליחו להקדים אותו ולהעפיל לפסגת האוורסט מאז מאי 1953. 240 מטפסים ניסו לטפס אך מתו בדרך.