שוב: עשרות מהגרים טבעו למוות

יממה לאחר טביעת הספינה שהפליגה מלוב לאיטליה ועליה כ-700 מהגרים, דיווחים על ספינה ועליה 300 מהגרים שטבעה בים התיכון. מוקדם יותר היום טבעה ספינה אחרת שהפליגה מאפריקה מול האי היווני רודוס - 3 בני אדם נהרגו ועשרות נפגעו‎

שורת אסונות בים התיכון: יממה לאחר טביעתה של הספינה שהפליגה מלוב ועליה לפחות 700 מהגרים, אירעו היום (שני) שני מקרי טביעה נוספים של ספינות מהגרים מאפריקה שבהם נהרגו עשרות בני אדם. ארגון ההגירה הבינלאומי דיווח שקיבל קריאת מצוקה מספינה ועליה כ-300 מהגרים שטבעה בים התיכון, כשלפחות 20 בני אדם נהרגו. מוקדם יותר טבעו למוות שלושה בני אדם כשסירת עץ שהובילה מהגרים שקעה מול חופי רודוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"האדם שביצע את קריאת המצוקה האחרונה אמר כי ישנם יותר מ-300 אנשים על הסירה שלו ושהוא כבר שוקע", מסר פדריקו הסודה מארגון ההגירה הבינלאומי לסוכנות הידיעות AFP. "הוא דיווח על 20 הרוגים לפחות".

הסירה שטבעה מול חופי רודוס החלה לשקוע לאחר שעלתה על שרטון מול חופי האי היווני. בין ההרוגים אישה וילד. עשרות  מהמהגרים שהיו על הספינה הובלו לטיפול בבית החולים באי.

התקשורת היוונית מדווחת ש-90 בני אדם חולצו וכי הם מטופלים ברגעים אלו. שברי הסירה ההרוסה נראים בתיעוד של משמר החופים היווני, כשהם צפים על פני המים בין אנשי הסיוע והמהגרים בהם ילדים ונשים.

"לאירופה יש אחריות מוסרית". מוגריני (רויטרס)

"הים התיכון הפך לקבר רטוב לאלפי נשמות"

תקריות הטביעה מגיעות לאחר דיווח על מאות מהגרים שטבעו מול חופי לוב לאחר שסירתם התהפכה אתמול לפנות בוקר. אירוע זה הביא לישיבת חירום של בכירים באיחוד האירופי שחיפשו פתרון לבעיה. שרת החוץ של האיחוד האירופי פדריקה מוגריני אמרה כי "לאירופה יש אחריות מוסרית לסוגיית המהגרים שטובעים בים התיכון".

בשנה האחרונה נרשם זינוק במספר האנשים הנמלטים מהאלימות ומהעוני באפריקה ובמזרח התיכון לחופי מדינות דרום אירופה - שער לאיחוד האירופי. לעיתים קרובות, המהגרים מוצאים את מותם במי הים. יותר מ-1,500 מהגרים מתו מתחילת השנה בדרכם לאירופה.

בשבוע שעבר הכריזה יוון על שורה של צעדים להתמודדות עם גל פליטים, במיוחד אלו שבורחים ממלחמת האזרחים בסוריה. "הים התיכון הפך לקבר רטוב לאלפי נשמות שנאבקות כדי לברוח מאש המלחמה", אמר דובר הממשל היווני גבריאל סקלרידיס בהצהרה אחרי האסון ברודוס היום.