צרפת: "נכניס את חיזבאללה לרשימה השחורה"

בריטניה, גרמניה, וכעת גם צרפת מביעות תמיכה עקרונית בהכנסת חיזבאללה לרשימת ארגוני הטרור של האיחוד האירופי. לאחר שהבריטים כבר הודיעו שיעלו את ההצעה לדיון, בתחילת יוני, צוטט היום שר החוץ הצרפתי כאומר – "בעקבות מעורבות הארגון בלחימה בסוריה, אני בטוח שצרפת תתמוך במהלך"

בדרך לרשימה השחורה? נסראללה (רויטרס)

צרפת מביעה נכונות לתמוך ביוזמה הבריטית, לפיה הזרוע הצבאית של חיזבאללה תוכר כארגון טרור ותכלל ברשימה השחורה שלה האיחוד האירופי. גורם צרפתי רשמי אישר הבוקר את הדברים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פריז נהגה להיות זהירה במיוחד באשר לנקיטת עיצומים נגד חיזבאללה, כיוון שחששו מהשפעת מהלך כזה על יציבותה של לבנון וסיכון חיילי האו"ם שנמצאים באזור. עם זאת, בשבועות האחרונים שוקלים שם את האפשרות, ולמעשה "את כל האפשרויות", על פי הדיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, ברצינות.

בריטניה כבר הודיעה כי תבקש מהאיחוד האירופי להציב את חיזבאללה ברשימת ארגוני הטרור, וזאת בהסתמך על מעורבות חיזבאללה בפיגוע בבורגס, בו נהרגו חמישה ישראלים.

מעורבות חיזבאללה בסוריה מקרבת את הצרפתים להחלטה

הגורם הצרפתי ציטט את שר החוץ של צרפת, לורן פביוס, בסיומה של ועידה בעמאן שעסקה במשבר בסוריה, וטען כי הסיוע המוגבר שהעניקה חיזבאללה לנשיא סוריה בשאר אסד במאבקו עם המורדים עודד את פריז לשקול מחדש את עמדתה.

"בטוח שצרפת תתמוך בהצעה". שר החוץ פביוס (AP)

"בהתחשב בהחלטת חיזבאללה לתמוך באסד ולהילחם בנחישות קיצונית נגד העם הסורי, אני בטוח שצרפת תציע להציב את הזרוע החמושה של הארגון ברשימת ארגוני הטרור", כך צוטט שר החוץ פביוס. צרפת, שהייתה בעבר הריבון הקולוניאלי בלבנון, מחזיקה כיום כ-900 חיילים במדינה כחלק מכוחות שמירת השלום במדינה.

אמש הודיעו גם דיפלומטים גרמנים כי גם ברלין תתמוך בבקשת הבריטים, שתובא לדיון בתחילת יוני בקבוצת דיון מיוחדת של האו"ם.