רוצח החייל בלונדון: "לעולם לא תהיו בטוחים"

כשהוא אוחז בידיו גרזן מגואל בדם, פנה עורף ראשו של החייל הבריטי למצלמה ושיגר מסרים מאיימים לעם הבריטי. "הפילו את הממשלה שלכם", אמר, והתנצל בפני "הנשים שנאלצו לראות את זה"

בעוד לונדון מנסה להתאושש מהרצח האכזרי של חייל בריטי שראשו נערף מחוץ למתקן צבאי על ידי אסלאמיסטים קיצוניים, פורסם בכלי תקשורת בבריטניה סרטון שבו נראה החשוד במעשה כשהוא אוחז בידיו גרזן מגואל בדם ומאיים: "לעולם לא תהיו בטוחים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התנצל בפני "הנשים שנאלצו לראות את זה" (טלגרף)
"הפילו את הממשלה שלכם", אמר החשוד ברצח המזעזע למצלמה. עוד על פי הדיווח בכלי התקשורת הבריטי, צעקו הרוצח ושותפו למעשה "אללה אכבר" ואז ערפו את ראשו של החייל. "אנו מצטערים שנשים נאלצו לחזות במעשה", אמר, "אך באדמות שלנו - הן צריכות לראות את אותם הדברים".

חייל בצבא הבריטי נהרג ושניים נוספים נפצעו בשכונת וולוויץ' שבדרום מזרח לונדון. על פי החשד, מדובר במתקפת טרור איסלאמית. ראש ממשלת אנגליה דייויד קמרון כינס את סוכנות החירום ותיאר את האירוע כ"מזעזע".

עשרות כלי נשק, ובהם סכינים, נמצאו בזירה. עדי ראייה דיווחו שכוחות ביטחון חמושים הגיעו לזירה ופתחו באש לעבר אנשים שנחשדו כתוקפים. המשטרה פתחה בחקירת המקרה - ויש חשש להמשך המתקפה, מה שהביא להעלאת הכוננות במדינה.

בעקבות התקרית, התכנסה לדיון מיוחד סוכנות החירום - גוף שמתכנס רק כאשר ישנו סיכון לביטחון הלאומי. בריטניה עתה אף בודקת את האפשרות לפיה החשוד ברצח החייל הבריטי אמש קשור לגורמים אסלאמיים בניגריה.

בהכנת הידיעה השתתף ליאור פרידמן