האו"ם מתגייס למען קהילת הלהט"ב בקמפיין חדש

76 מדינות ברחבי העולם עדיין לא מקבלות יחסים שאינם בין גבר לאישה. באו"ם החליטו להתגייס למאבק למען קהילת הלהט"ב בקמפיין ויראלי חדש תחת השם האניגמטי "החידה". מזכ"ל האו"ם באן קי מון: "אנחנו עומדים לצידכם במאבק לשוויון הזכויות"

האו"ם מתגייס למאבק למען שוויון זכויות לאנשי קהילת הלהט"ב. במסגרת המאבק, פרסמה המועצה לזכויות אדם של הארגון סרטון תחת הכותרת "החידה" שבו מככבים נציגי הקהילה ממדינות שונות ברחבי העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בארגון מציגים נתונים מזוויעים אודות היחס לו זוכים חברי הקהילה במדינות שונות ברחבי העולם. על פי נתוני האו"ם, גם היום בשנת 2013 יחסים שאינם בין גבר לאישה אסורים ב-76 מדינות. ב-7 מהן העונש על יחסים "אסורים" שכאלה הוא מוות.

"אנשים סופגים מתקפות אלימות אלימות ותקיפות מיניות", אומר מזכ"ל האו"ם באן קי מון, "הם נכלאים, עוברים עינויים ואפילו נהרגים. זו טרגדיה נוראית וכתם על התודעה הכללית שלנו, זו גם הפרה של החוק הבינלאומי".

מתוך קמפיין האו"ם (חדשות 2)
למרות הנתונים המדאיגים, בארגון זכויות האדם של האו"ם מדגישים שהמצב משתנה לטובה ושמדינות רבנות מקבלות את אנשי הקהילה ומתקנות את החוקים המפלים - כשהבולטים שבהם הם חוקי הנישואים החד-מיניים.

"לכל אלו שהם הומוסקסואלים, לסביות, בי-סקסואלים או טראנסג'נדרים תנו לי לומר - אתם לא לבד", הדגיש מזכ"ל האו"ם. "אנו שותפים למאבק שלכם, ואנחנו עומדים לצידכם".