אחמדינג'אד נגד פסילת מקורבו

נשיא אירן לא יוכל להתמודד בבחירות הקרובות לנשיאות, אבל הוא תמך בגלוי במקורבו אספנדיאר ראחים משאהי. לאחר שמועצת השלטון פסלה אמש את המועמדות של מי שהיה ראש הסגל של אחמדינג'אד, מבהיר הנשיא הבוקר שהוא לא מתכוון לוותר

אחמדינג'אד מתכונן לקרב (רויטרס)

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד אומר היום כי יעשה כל מה שצריך כדי לשנות את ההחלטה לפסול את בן בריתו אספנדיאר ראחים מאשהי מהתמודדות בבחירות לנשיאות שייערכו ב-14 ליוני. הנשיא האירני אמר שישוחח בעניין עם המנהיג הרוחני העליון האייתוללה עלי חמנאי. השניים הפכו ליריבים מרים לאחר הבחירות לנשיאות ב-2009.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש הודיעה ועדת הבחירות האירנית שמאשהי, שהיה ראש הסגל של ממשל אחמדינג'אד, לא יוכל להתמודד בבחירות. יחד עמו נפסלה גם מועמדותו של הנשיא לשעבר רפסנג'אני.

אספנדיאר ראחים מאשהי (רויטרס)

"לדעתי תיווצר בעייה עם ההנהגה ואני מתכוון להתמודד עםן הסוגיה הזו עד הרגע האחרון", אמר אחמדינג'אד לסוכנות הידיעות האירנית אירנא. "אני מקווה שהבעיה תיפתר".

נשיא אירן בעצמו לא יכול להתמודד בבחירות, כי על פי החוקה האירנית נשיא יכול לכהן למשך שתי כהונות רצופות בלבד. אבל, הנשיא הדומיננטי לא מתכוון לאבד את עמדות הכוח ורבים באירן ובקהילה הבינלאומית סבורים שהוא ינסה להמשיך ולהשפיע על התנהלות הממשל בטהרן בעזרת נאמנים כמו משאהי. אחמדינג'אד ליווה את ראש לשכתו בעת שנרשם כמועמד - למרות שהדבר מנוגד לווק האירני.