אותרו 5 גופות קשורות לכיסאות מטוס "אייר אסיה" שהתרסק

צוללנים אינדונזים איתרו גופות של נוסעים כשהן עדיין קשורות בחגורות הבטיחות של המטוס. עד כה אותרו 58 מתוך 162 בני אדם שהיו על המטוס. על פי הערכות מהימים האחרונים, אחת הסיבות להתרסקות המטוס היא טיפוסו לגובה חריג

ממצאים חדשים בחקירת ההתרסקות (רויטרס)

צוללנים אינדונזים משו הבוקר (חמישי) ממי ים ג'אווה חמש גופות נוספות של נוסעי מטוס "אייר אסיה" שהתרסק בחודש שעבר. הגופות שאותרו היו קשורות עדיין אל כיסאות המטוס בחגורות הבטיחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הצוללנים איתרו חמש גופות קבורות בתוך הבוץ, בקרבת גוף המטוס, כשהחגורות עדיין עליהן", עידכן ראש צוות החיפוש. "אנחנו מאמינים שהן נסחפו מגוף המטוס למרחק של כ-100 מטרים".

עוד הוא הוסיף כי הצוללנים עדיין לא הצליחו להגיע לחלק הגדול של המטוס, שם, הם מאמינים, נמצאות שאר גופות הנוסעים ואנשי הצוות. לדברי ראש צוות החיפוש, מה שמקשה על האיתור היא הראות הלקויה במים. "עם זאת, אנחנו נשארים אופטימיים - זה יום בהיר", ציין.

שרידי המטוס שהתגלו במים (רויטרס)

שר התחבורה האינדונזי אמר ביום שלישי כי מטוס הנוסעים שהתרסק בחודש שעבר טיפס לגובה חריג בטרם נעלם ממסכי המכ"ם, וכי ייתכן שזו אחת הסיבות להתרסקותו.

מניתוח המידע הטכני שהוקלט בקופסה השחורה עולה כי המטוס, מדגם "איירבאס 320", טיפס בדקה שקדמה להיעלמות ב-6,000 רגל. "טיפוס מהיר כל כך הוא דבר חריג מאוד למטוסי נוסעים, שבנויים לטיפוס של עד 2,000 רגל בדקה", אמר השר. "רק מטוסי קרב בנויים לבצע טיפוס חד מסוג זה".

בשלב זה של החקירה עוד לא ברור מה גרם לטייס לעלות לגובה רב בפרק זמן קצר, אולם בשיחה האחרונה עם פקחי הטיסה, זמן קצר לפני ההיעלמות, ביקש הטייס לטפס מעלה מגובה של 32,000 רגל ל-38,000 רגל כדי להימנע מתנאי מזג האוויר הקשים. פקחי הטיסה סרבו לבקשת הטייס, בשל תנועת מטוסים כבדה בנתיב הטיסה.

עד כה אותרו 58 גופות מתוך 162 נוסעים בטיסה QZ8501, שעשתה את דרכה מסוראביה באינדונזיה לסינגפור.