אובמה: "ילדים מתו במקום בו הרגישו בטוח"

נשיא ארה"ב כינס הערב מסיבת עיתונאים מיוחדת בעקבות אסון הטבע הקשה שבו נהרגו עשרות בני אדם. מוקדם יותר היום, אמרה דוברת ארגוני הרפואה במדינה כי מספר ההרוגים עומד על 24, וזאת בניגוד לדיווחים המוקדמים שלפיהם נהרגו יותר מ-90 בני אדם באסון

נשיא ארצות הברית ברק אובמה כינס מסיבת עיתונאים מיוחדת שבה התייחס לסופת טורנדו שהכתה במדינת אוקלהומה, שם ממשיכים לאמוד את נזקי האסון. גורמים רשמיים במדינה טוענים שמצאו עד עכשיו 24 גופות בין ההריסות - בניגוד לדיווחים עד עתה, שלפיהם נהרגו מעל 90 בני אדם. את מסיבת העיתונאים המיוחדת של אובמה העברנו בשידור ישיר בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אתמול ראינו את אחת מסופות הטורנדו הקטלניות ביותר", אמר אובמה. "שכונות נהרסו בתוך שניות, עשרות בני אדם קיפחו את חייהם ורבים מהקורבנות הם ילדים, שניסו למצוא מסתור במקום שבו הרגישו הכי בטוחים - בבית הספר". הנשיא האמריקני הבטיח לתושבי אוקלהומה כי יזכו לכל סיוע לו יזדקקו.

מחפשים חיים בין ההריסות (רויטרס)

"אנשי העיירה מור צריכים לדעת כי המדינה שלהם תיוותר עם רגליה על הקרקע, לצידם, כל זמן שיזדקקו לה", הוסיף. "נספק את כל צרכיהם - החל מההלוויות, דרך שיקום בתי הספר ועד שיקום הבתים". לדבריו, "האנשים הטובים באוקלהומה יודעים כיצד להתכונן לסופות מהסוג הזה והיום האומה האמריקנית כולה פותחת את לבה ומסייעת להם".

"מספר ההרוגים נמוך ממה שחשבנו"

נזקי סופת הטורנדו (רויטרס)
"יש לנו חדשות טובות, מספר ההרוגים נכון לעכשיו הוא 24" אמרה מוקדם יותר אמי אליוט, ראש המחלקה הרפואית במרכז הרפואי של המדינה. המספרים הקודמים כללו , על פי התקשרות האמריקנית הרוגים שנספרו פעמיים. "היה שם כאוס מאוד רציני" הסבירה אליוט.

היא אמרה שגם המספר הזה, עדיין לא סופי ושהיא מקווה שלא ימצאו עוד גופות בין ההריסות, אבל החשש עדיין קיים. על פי הנתונים מבתי החולים באוקלוהומה, כל הגופות, מלבד שלוש, כבר זוהו ובני המשפחה כבר עורכים את ההכנות לקראת ההלוויות.

הטורנדו באוקלוהומה היה אחד החזקים שפגעו במדינה בשנים האחרונות. המדינה שנמצאת במרכז ארה"ב, נפגעת מדי שנה מסופות כאלה ובמרכז החיזוי מקווים שזו הסופה הקטלנית האחרונה השנה, אבל יודעים לספר על שנה כמו 2011 שבה הכו במדינה מספר סופות.