תושבי אוקלהומה אוספים את השברים: "כל המקום שבו היינו פשוט נעלם"

תושבי אוקלהומה מתעוררים לבוקר של סיוט, אחרי הטורנדו שקטל יותר מ-90 בני אדם. "הסופה לקחה איתה את כל הבית", סיפרה תושבת מבוהלת. "עזרו לנו למצוא את הקטנטנים", נכתב בפייסבוק של בי"ס שנחרב

השחר עולה על אוקלוהומה ובעיירה מור, פרבר של אוקלוהומה סיטי, האור מגלה את מסלול החורבות שסופת הטורנדו הותירה מאחוריה. בעיר עדיין אין חשמל ומים זורמים, וצוותי חילוץ מנסים למצוא לכודים מתחת להריסות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התושבים מנסים לעכל. אוקלהומה, היום (רויטרס)
עיקר תשומת לבה של אמריקה מופנית כעת לשני בתי הספר שנהרסו תחת הסופה, ולעשרות הילדים שעדיין מוגדרים נעדרים, פצועים או במקרה של יותר מעשרים מהם - הרוגים. "אנא עזרו לנו למצוא את הקטנטנים", נכתב באחת התגובות על דף הפייסבוק של בית הספר.

מימדי ההרס עצומים (רויטרס)
כתב רשת CBS באקולוהומה הגיע לעיר מור זמן קצר אחרי שהסופה חלפה, ובין ההריסות הוא מצא אישה עם שני ילדים רועדים מפחד בידיה. "הילד פשוט רצה להיות בחוץ", סיפרה האם בבכי. "הוא פוחד. הייתי מעליו כשכל הבית עף - כל המקום שבו היינו נעלם. בעלי אמר לי להיכנס לחדר האמבטיה, הוא הניח עלינו מזרונים ונשכב עלינו. ואז הסופה פגעה בבית ולקחה איתה הכל".

תושבים אוספים את השברים, היום (רויטרס)
צוותי הטלוויזיה שהגיעו לעיר תיעדו תושבים שחוזרים לבתים הרוסים ומגלים את מה שנותר מהחיים שלהם עד אתמול בשעות הצהריים - לפני שהסופה הכתה בעיר. הנשיא, ברק אובמה, חתם על צו שמאשר סיוע פדרלי לתושבי המדינה. מושל אוקלוהומה אמר כי "הוא מבקש מאמריקה להתפלל היום למען המדינה".

"הילד רצה לצאת החוצה" (חדשות 2)
ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח לנשיא ארה"ב ולעם האמריקני מכתב תנחומים בעקבות סופת הטורנדו באוקלהומה. "בשם הממשלה והעם בישראל, אני מביע תנחומים מעומק הלב לך ולעם האמריקני על סופת הטורנדו הקשה שהיכתה באוקלהומה וגבתה מחיר כה כבד בחיי אדם",כתב נתניהו. "מחשבותינו ותפילותינו יוצאות בשעה קשה זאת לקורבנות הטרגדיה ולמשפחותיהם".