91 נהרגו בסופת טורנדו באוקלהומה שבארה"ב

סופת טורנדו קטלנית במהירות של 300 קמ"ש הכתה הלילה באוקלהומה סיטי שבארה"ב. מספר ההרוגים עומד על יותר מ-91 בני אדם, מתוכם 20 ילדים שלא הצליחו להימלט מבית הספר שקרס. השרות מטאורולוגי דירג את הסופה ברמה אחת מתחת לרמה הגבוהה ביותר

סופת טורנדו קטלנית הכתה הלילה בארה"ב: לפחות 91 בני אדם נהרגו ומאות נפצעו בסופה הקטלנית שהכתה באוקלהומה סיטי. בין ההרוגים 20 ילדים שנלכדו במבנה של בית ספר שקרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסופה, בעוצמה של 300 קמ"ש, גרמה נזקים ברדיוס של 50 ק"מ מאוקלהומה סיטי והחשש הוא שתפגע בכ-10 מדינות נוספות הסמוכות לאוקלהומה. רשויות החירום בארה"ב ערוכות לטיפול במאות הפצועים, וחוששות מעוד הרוגים נוספים מהסופה החזקה.

 נשיא ארה"ב ברק אובמה הכריז הבוקר כי הטורנדו הקטלני באוקלהומה הוא "אסון רציני", וציווה על סיוע פדרלי על מנת לזרז את מאמצי השיקום מנזקי הטורנדו.

נזקי הסופה (רויטרס)

תושבי העיר מספרים על גגות בתים שהתעופפו, כמו גם כלי רכב רבים. לפחות בניין אחד עלה באש ונשרף כליל. המקרה הקשה ביותר אירע בבית ספר יסודי באוקלהומה סיטי, שקרס על יושביו כתוצאה מהסופה. צוותי ההצלה נאבקו לחלץ ילדים רבים מתוך מבנה בית הספר, אולם לפחות 20 מהם נהרגו. הילדים הונחו להישאר בתוך מבנה בית הספר על מנת שלא ייפגעו מהסופה המשתוללת בחוץ - אבל המקום הפך למלכודת מוות. הסופה עקרה עד כה לפחות עוד שני בתי ספר בעיר, והשאירה אחריה מאות מבנים הרוסים לגמרי.

 "חשבנו שאנחנו מתים. היינו בתוך המקלט, נעלנו את הדלת, ואז ראינו את הדלת יוצאת ממקומה ועפה ברוח החזקה. חשבנו שלא נשאר לנו סיכוי", אמר ריקי סטובר, תושב העיר. "כשהכול התחיל לעוף, פשוט נשכבתי ולא זזתי. יש לי הרבה מזל" אמר לאנדו הייט, תושב נוסף שניצל מן הסופה. עם זאת, החווה בה הוא גר נהרסה כליל. "כנראה שאצטרך למצוא בית חדש" אמר הייט ההמום. 

 


צפו במימדי ההרס שחוללה הלילה הסופה באוקלהומה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סופה זו הוגדרה על ידי השרות המטאורולוגי האמריקני כסופה ברמה EF4 - רמה אחת מתחת לגבוהה ביותר. עוצמת הסופה הצליחה לעקור אפילו דלתות מקלטים, שנועדו להגן על האזרחים בדיוק במקרים כאלו. עונת סופות הטורנדו בארה"ב הייתה שקטה באופן יחסי עד השבוע שעבר, אז הכתה סופה אחרת בעיר גרנבורי שבטקסס, בה נהרגו 6 בני אדם.