התרסקות במפגן אווירי בטורקיה

טייס פעלולים מהמפורסמים בטורקיה איבד את השליטה על מטוס דו כנפי קל במהלך מפגן אווירי בדרום המדינה – התרסק ונהרג. ככל הנראה הסיבה היא תקלה במנוע הבודד של המטוס. לפני שבועיים התרסק מטוס בנסיבות דומות – כשטייס איבד שליטה על מטוסו במפגן אווירי בספרד ונהרג, כשאביו נמצא בקהל

התרסקות מול המצלמה. אילוסטרציה (חדשות 2)

שוב התרסקות במהלך מפגן אווירי: מטוס קל שהפגין את ביצועיו לצופים בפסטיבל באדנה שבדרום טורקיה התרסק ועלה באש. הטייס, אחד מטייסי הפעלולים המפורסמים בטורקיה - נהרג. הסיבה להתרסקות היא ככל הנראה תקלה במנוע. 

 

 

 

 

סרטון הווידאו של ההתרסקות פורסם באתר האינטרנט של העיתון הטורקי "הורייט". נראה כי הטייס איבד שליטה על המטוס במהלך תמרון, כשמנוע המדחף הבודד של המטוס לא נראה עובד כראוי.

הטייס, מוראט אוזטורק, הוא אחד מטייסי הפעלולים הידועים במדינה. הוא נהרג במקום מאחר ובמטוס מהדגם הישן הזה לא מותקן כיסא מפלט. הרשויות בטורקיה החלו בחקירת התאונה.

בתחילת החודש: מטוס התרסק במפגן בספרד

בתחילת החודש אירעה התרסקות דומה: במהלך מפגן אווירי סמוך למדריד בירת ספרד התרסק מטוס לתוך האנגר ועלה בלהבות מול אלפי צופים מבועתים. הטייס פונה במצב קשה לבית החולים, שם מת מפצעיו.

התאונה הקשה אירעה במהלך מפגן אווירי שאירח תערוכה אווירית במהלכה הדגימו מטוסים ישנים את ביצועיהם. על פי הדיווחים מספרד, עוד שני עובדי סיוע נפצעו משאיפת עשן וכוויות בתאוטה. גבר בן 57 שצפה באירוע, כנראה אביו של הטייס, לקה בלבו ופונה לבית החולים.