החשודים בחטיפת מדלן מקאן: עובדי ניקיון באתר הנופש

לאחר ההודעה בסוף השבוע על שורת מעצרים במסגרת חקירה פרשת היעלמותה של הילדה הבריטית בפורטוגל ב-2007 מתפרסמים פרטים על החשודים. מדובר בעובדי תחזוקה וניקיון, שעברו מדלת לדלת והציעו את שירותיהם במתחם הדירות בו שהתה עם משפחתה. שמותיהם של עובדי הניקיון נעלמו ממסמכי החקירה של פורטוגל

התקדמות בחקירה. מדלן מקאן (חדשות 2)

פרטים חדשים בפרשת מדלן מקאן: מנקים בריטיים ועובדי תחזוקה מפורטוגל הם בין החשודים שעצרה המשטרה ביום שישי האחרון במסגרת חקירת היעלמותה של הילדה הבריטית ב-2007. כך דיווח הבוקר העיתון "מייל און סאנדיי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מספר החשודים שנעצרו במסגרת חקירת הסקוטלנד יארד הוא 12 ולא 20, כפי שפורסם בסוף השבוע, ובהם מנקים בריטים שעבדו בסמוך למתחם הדירות בו שהתה הילדה עם אחיה התאומים והוריה. בין החשודים שישה מנקים בריטיים שעבדו באתר הנופש "פראיה דה לוז", ושמם נעלם ממסמכי החקירה בפורטוגל. לפי העדויות, העובדים השתמשו בוואן בצבע לבן ועברו מדירה לדירה להציע את שירותיהם.

"יש תרבות של אנשים שעוברים מדלת לדלת ומציעים שירותים מהגינה שלך ועד הגג או החלון", סיפר מקור המעורה בחקירה. מלבד עובדי התחזוקה, יש מספר עובדים בין החשודים שהופיעו גם במסמכי החקירה המקומית, אך במשטרה הבריטית טוענים כי לא נחקרו לעומק כראוי ולכן נדרשת חקירה נוספת. בבריטניה מציינים כי הם ממשיכים להיאבק בחוסר הנכונות של פורטוגל לפתוח בחקירה מחדש של הפרשה.

ההורים נחקרו ונמצאו חפים מפשע

בכיר בסקוטלנד יארד דיווח בסוף השבוע כי הושגה התקדמות משביעת רצון בחקירה, וכי נראה שעד כה הממצאים תואמים את חקירת המשטרה בפורטוגל. הבכיר הוסיף כי ישנם מעורבים רבים בפרשה וכי החקירה נמשכת. בשנים האחרונות, עובד צוות גדול של בלשים על חקירה בינלאומית בניסיון לשפוך אור על נסיבות היעלמותה של מקאן.

דובר בשם משפחת מקאן, קלארנס מיטשל, סיפר כי הוריה של מדלן, קייט וגארי, מעודדים את המשך החקירה ומרוצים מטיפול הרשויות בפרשה.

ביקורת חריפה הופנתה כלפי המשטרה בפורטוגל עם הטיפול הראשוני בהיעלמות מקאן. מומחי אבטחה טענו כי החקירה התנהלה ברישול ובסירבול שפגמו בסיכויים למציאתה של מדלן סמוך להיעלמותה. כחלק מן המאמצים הקדחתניים שהושקעו במציאת קצה חוט בנוגע לגורלה של מדלן, גם הוריה נחקרו לאחר שנחשד כי גרמו להיעלמותה, ובתום משפט מתוקשר ביולי 2008, הם נמצאו חפים מפשע.

היעלמותה של מדלן מהקומה הראשונה בבית המלון בעיירת נופש מפוארת בפורטוגל, כשהייתה בת ארבע, זיעזעה את בריטניה ואת העולם כולו. מדלן נעלמה מחדר המלון שבו שהתה עם אחיה התיאום שון ואחותה אמילי, ימים לפני יום הולדתה הרביעי. הוריה בילו בארוחת ערב, מרחק כמה מאות מטרים מן החדר.