מנהיגת הימין הקיצוני בצרפת נפלה לבריכה ונפצעה קשה

הפוליטיקאית הצרפתייה מרין לה פן נפלה לבריכה ריקה בביתה ושברה עצם בעמוד השדרה. התאונה אירעה לפני שבוע, אך התפרסמה רק אתמול בעקבות היעדרותה מאירוע מפלגתי. סקר מראה כי לו הבחירות היו נערכות היום, הייתה לה פן מנצחת את הנשיא פרנסואה הולנד

נפילה כואבת. מרין לה פן (AP)

מנהיגת הימין הקיצוני בצרפת מרין לה פן, שעומדת בראש מפלגת "החזית הלאומית", נפגעה קשה לאחר שנפלה לבריכת שחייה ריקה בביתה וספגה חבלה חזקה בעמוד השדרה. מהודעה שנמסרה מטעם המפלגה עולה, כי התאונה התרחשה כבר לפני כשבוע, אך התפרסמה רק אמש לאחר שלה פן נעדרה מאירוע פוליטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את נסיבות התאונה חשף אביה, ז'אן מארי לה פן, שהורשע בעבר בשל אמירות הנתפסות כהכחשת שואה. "מרין לא יכולה הייתה להגיע לאירוע בשל תאונה חמורה שמונעת ממנה לזוז. היא נפלה לבריכה ריקה ויש לה שבר בעמוד השדרה", אמר.

בשבוע שחלף מאז התאונה ניסתה לה פן לעמוד במחויבויותיה למרות הפציעה ולא סיפרה דבר לציבור, אך אמש ככל הנראה לא יכלה יותר להחזיק מעמד. כתוצאה  מהנפילה שברה לה פן את עצם הסקרום בתחתית עמוד השדרה וייתכן כי תיאלץ לעבור ניתוח.

סקר: פן הייתה מנצחת את הולנד

לה פן בת ה-44 עומדת בראשות מפלגת "החזית הלאומית" הימנית-קיצונית, שמתנגדת להגירה ולאיסלאם וקוראת ליציאת צרפת מהאיחוד האירופי. אביה הוא הפוליטיקאי האנטישמי ז'אן מארי לה פן, שהתמודד בשנת 2002 על תפקיד הנשיאות וסיים במקום השני.

מפלגתה של לה פן נחשבת לאחת ממפלגות הימין החזקות באירופה ולאחרונה התחזק מעמדה בצרפת. סקר חדש הראה כי אילו הבחירות היו נערכות מחר, היא הייתה מנצחת את הנשיא פרנסואה הולנד, בשל חוסר שביעות הרצון מנתוני האבטלה הגבוהים ומהמצב הכלכלי הקשה.

בשבועות האחרונים לה פן הובילה את הנסיון למנוע את אישורם של נישואים חד מיניים בצרפת.