10% מהצעירים הבריטים - מוסלמים

מפקד האוכלוסין של בריטניה, שנערך אחת לעשור, מגלה שינויים דמוגרפיים משמעותיים בממלכה. היום 10% מצעירים בריטניה הם מוסלמים, והם מהווים את קבוצת הגיל הגדולה ביותר. לעומתם, קבוצת הגיל הגדולה ביותר בקרב הנוצרים היא בני 65 ומעלה. על פי התחזית, בעשור הבא הנוצרים יהיו מיעוט בבריטניה

ההמנון הלאומי הבריטי הוא "אלוהים נצור את המלכה". אבל לאיזה אל הבריטי מתכוון? מפקד האוכלוסין לשנת 2011 שהתפרסם בבריטניה מגלה כי 10% מצעירי הממלכה הם מוסלמים, ואילו מספר המאמינים בנצרות הולך ופוחת. את הפרטים מפרסם עיתון "הטלגרף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי התוצאות, אחד מכל עשרה צעירים בריטים מתחת לגיל 25 מגדיר את עצמו כמוסלמי. המפקד מציין כי העלייה נגרמה לא רק בשל הגירה לבריטניה, אלא גם בעקבות צעירים ילידי בריטניה שהחליטו להתאסלם, תופעה שהולכת ומתעצמת בממלכה.

מספר המוסלמים באנגליה ובווילס עלה ב-75% בהשוואה לעשור שעבר, תוספת של 600 אלף מאמינים. עוד מגלה המפקד כי בעשור הבא, לראשונה, מספר התושבים המגדירים עצמם כנוצרים יהיה מיעוט מקרב האוכלוסייה. העלייה בקרב התושבים המגדירים עצמם כנוצרים מגיעה בעיקר מהגירה חיצונית, בעיקר מפולין, ולא מקרב ילידי בריטניה.

"בעוד 20 שנה - יותר מוסלמים מנוצרים"

בעוד מחצית מהבריטים המוסלמים הם בני 25 ומטה, כמעט רבע מהנוצרים הם בני למעלה מ-65 שנים. הגיל הממוצע של מוסלמי בריטי הוא 25, כמעט חצי מהגיל הממוצע של נוצרי בריטי. בבריטניה מזוהה גם מגמה אתאיסטית משמעותית: בהשוואה למפקד האחרון שנערך לפני עשור, עוד 6.4 מיליון בני אדם הצהירו כי אינם משתייכים לשום דת - תוספת המקבילה ל-10% מאוכלוסיית הממלכה.

ד"ר פרייזר וואטס מאוניברסיטת קיימברידג' אומר שהמשמעות פשוטה: "בעוד 20 שנה יהיו יותר מוסלמים מנוצרים בבריטניה. נצטרך לחשוב על מעמד המלכה (או המלך) כראש הכנסייה, והאם הטקסים הרשמיים בממלכה צריכים להמשיך ולהתקיים בכנסיות".