צרפת: נישואי חד-מיניים אושרו רשמית

הנשיא הולנד אישר החוק המתיר חתונה בין בני זוג גאים. צרפת היא המדינה ה-14 בעולם המתירה נישואים מסוג זה. לצד התמיכה הרחבה שלה זוכה החוק, הוא סופג גם גל של ביקורת ציבורית נוקבת לצד מחאות

אישר נישואים חד מיניים, זוכה גם לביקורת. (AP)

נשיא צרפת פרנסואה הולנד אישר חוק המתיר לבני זוג גאים להינשא. בכך הפכה צרפת למדינה ה-14 בעולם שהעניקה מעמד חוקי לנישואים חד-מיניים. בסוף השבוע אושרה הצעת החוק על ידי מועצת החוקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך מסע הבחירות שלו הבטיח הולנד להעביר חוק זה, וסקרים שנערכו במדינה מצאו כי רוב האזרחים תומכים בהצעתו. ראש העיר מונפלייה, הלן מנדרו, הגיבה בשמחה על אישור החוק ואמרה כי מדובר ב"ניצחון האהבה על השנאה". מנדרו צפויה לערוך את טקס הנישואים החד מיני הראשון במדינה ב-29 במאי, והביעה חשש כי החתונה תמשוך מפגינים אלימים.

הישג גדול. הפגנה בעד אישור נישואים חד מי (חדשות 2)

הצעתו של הולנד לא זכתה, עם זאת, לתמיכה מקיר לקיר - השמרנים במדינה מתנגדים להצעתו ומקיימים מחאות פומביות. מתנגדי החוק יקיימו הפגנה ב-26 במאי, ולדבריהם צפויים להשתתף בה מיליוני מפגינים. כמו כן נמתחה ביקורת ציבורית על סדר העדיפויות של הנשיא, שעסק בנושא זה ולא בכלכלה מוכת-המיתון. בתקופה האחרונה שיעורי הפופולאריות של הנשיא נמצאים בשפל, שנה לאחר כניסתו לתפקיד.