דיווח: "התקדמות בחקירת פרשת הילדה מדלן"

בכיר בסקוטלנד יארד מדווח על התקדמות בחקירת פרשת ההיעלמות של הילדה מדלן מקאן שנעלמה בשנת 2007. לדברי הבכיר מספר חשודים במעורבות בפרשה נעצרו הבוקר. הוריה של מדלן מסרבים למסור פרטים אודות החקירה מחשש לפגוע בה

התקדמות בחקירה. מדלן מקאן (חדשות 2)

המשטרה הבריטית עצרה הבוקר מספר חשודים בפרשת ההיעלמות של הילדה מדלן מקאן, שנעלמה מבית נופש בפורטוגל ב-2007.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכיר בסקוטלנד יארד דיווח כי ההתקדמות שהושגה היא משביעת רצון, וכי נראה שעד כה הממצאים תואמים את חקירת המשטרה בפורטוגל. הבכיר הוסיף כי ישנם מעורבים רבים בפרשה וכי החקירה נמשכת. בשנים האחרונות, עובד צוות גדול של בלשים על חקירה בינלאומית בניסיון לשפוך אור על נסיבות היעלמותה של מקאן.

דובר בשם משפחת מקאן, קלארנס מיטשל, סיפר כי הוריה של מדלן, קייט וגארי, מעודדים את המשך החקירה ומרוצים מטיפול הרשויות בפרשה, אך הם אינם מעוניינים למסור פרטים נוספים שעלולים לפגוע בהמשך החקירה.

ביקורת חריפה הופנתה כלפי המשטרה בפורטוגל עם הטיפול הראשוני בהיעלמות מקאן. מומחי אבטחה טענו כי החקירה התנהלה ברישול ובסירבול שפגמו בסיכויים למציאתה של מדלן סמוך להיעלמותה. כחלק מן המאמצים הקדחתניים שהושקעו במציאת קצה חוט בנוגע לגורלה של מדלן, גם הוריה נחקרו לאחר שנחשד כי גרמו להיעלמותה, ובתום משפט מתוקשר ביולי 2008, הם נמצאו חפים מפשע.

היעלמותה של מדלן מהקומה הראשונה בבית המלון בעיירת נופש מפוארת בפורטוגל זיעזעה את בריטניה ואת העולם כולו. מדלן נעלמה מחדר המלון שבו שהתה עם אחיה התיאום שון ואחותה אמילי, ימים לפני יום הולדתה הרביעי. הוריה בילו בארוחת ערב, מרחק כמה מאות מטרים מן החדר.