דיווח: בידי קוריאה הצפונית מאות משגרים

מפלס המתח בחצי האי הקוריאני ממשיך לעלות: אחרי שבועות של שקט יחסי מצהירים היום גורמים בסיאול כי בידי השכנה מצפון "כפול משגרי טילים משסברנו תחילה". המידע הועבר במקביל גם לבכירים בפנטגון

המתיחות נמשכת, ארכיון (AP)

המתיחות בחצי האי הקוריאני מסרבת לדעוך: קוריאה הצפונית מחזיקה ברשותה כ-200 משגרי טילים ניידים, כפול מהמספר שהעריכו גורמי מודיעין במערב - כך מדווחת היום סוכנות הידיעות "יונהאפ" של השכנה מדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הנתונים שהגיעו לאחרונה גם לידי הקונגרס האמריקני ולפנטגון, בידי המדינה הסוררת כ-100 משגרי טילי סקאד לטווחים קצרים, כ-50 משגרים נוספים לטילי "נודונג" לטווחים בינוניים וסכום דומה של משגרי טילי "מוסדאן" לטווח ארוך.

טילי ה"מוסדאן" הם שעשויים להצית את האזור כולו מאחר ועל פי הערכות מומחים הם מגיעים לטווח של 3,000 ק"מ ומאיימים על כל שטחה של קוריאה הדרומית ויפן, וייתכן שגם על האי גוואם שבאוקיינוס השקט, בו נמצא בסיס צבאי מרכזי של ארה"ב.

שומר על שקט יחסי, קים (רויטרס)
"הדוח האמריקני מוכיח שקוריאה הצפונית פועלת להרחבת תוכנית הטילים שלה, זאת למרות הקשיים הכלכליים הנובעים מהסנקציות", הצהיר היום בכיר מקוריאה הדרומית. "הצבת הטילים מתרכזת באזורים שיכולים לאיים עלינו ועל הכוחות האמריקנים המוצבים באזור".

בחודשים האחרונים העבירה קוריאה הצפונית משגרים בודדים לחופיה המזרחיים - ככל הנראה, במטרה לשלוח מסר מאיים לשכנתה ולמדינות המערב. העברת המשגרים, לוותה באיומים הדדיים בין ארה"ב לבין משטרו האפל של קים ג'ונג און. בשבועות האחרונים נשמר שקט יחסי ובכירים בפיונגיאנג חדלו להתבטא בפומבי על הנושא הנפיץ.