טירוף בארה"ב: 550 מיליון בלוטו

מה הייתם עושים עם למעלה מחצי מיליארד דולר? על השאלה הזאת מפנטזים היום מיליוני אמריקנים שנוהרים לחנויות על מנת לרכוש כרטיסי מזל לקראת הגרלת הלוטו השלישית בגודלה בהיסטוריה, שתיערך בשבת הקרובה

ממתינים למספרי המזל, ארכיון (רויטרס)

טירוף הלוטו מכה פעם נוספת בארה"ב: 550 מיליון דולר - זה הסכום הבלתי נתפס שמצפה לזוכה המאושר שינחש נכונה את מספרי המזל בהגרלת הלוטו האמריקני, הפוואר-בול, שצפויה להיערך במוצאי שבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסכום העצום בו יוכלו לזכות אזרחי ארה"ב הצטברר לאחר שבהגרלה האחרונה שנערכה ביום רביעי, בה עמד סכום הזכייה על 360 מיליון דולרים, לא נמצא אף זוכה. כעת מאמינים המומחים לנושא, כי שווי הפרס ימשיך לטפס ככל שיתקרב המועד שבו יוכרז הזוכה בכרטיס השווה מיליונים.

וכפי שניתן לצפות, התורים לרכישת כרטיס המזל שעלותו כ-2 דולרים כבר ארוכים. "אני יודע שאין בזה שום היגיון ושהסיכוי אפסי", אמר ג'ו, סוכן ביטוח מוויסקונסין שרכש מספר כרטיסים. "אבל מצד שני, אם אני לא אקנה לא יהיה לי סיכוי כלל".

בעקבות נהירת ההמונים לחנויות במטרה לרכוש כרטיסים, מקווים מארגני התחרות כי הסכום ימשיך לטפס ואף יחצה את את רף 590 מיליוני הדולרים, מה שיהפוך את ההגרלה לגדולה בכל הזמנים. "איך אפשר לא לשלם 2 דולר, אפילו בשביל האפשרות לחלום מה לעשות עם הכסף", הסביר ג'יין שמיהרה לשלוח חמישה טפסים.

השנה האחרונה הפכה לאחת הרווחיות ביותר בתולדות תחרות הלוטו בארה"ב. בחודש מארס זכה תושב ניו ג'רזי ב338 מיליון דולרים בהגרלה - הסכום הגבוה ביותר בתולדות המפעל. חודשים ספורים לאחר מכן התחלקו שני אמריקנים בכחצי מיליארד דולר.