ניו יורק: נתפסה רשת הברחת סיגריות שהעבירה מיליוני דולרים לחמאס

סיגריות פטורות ממס שנקנו במדינת ווירג'יניה ונמכרו בניגוד לחוק בניו יורק, סיפקו רווחים של עשרות מיליוני דולרים, לפלסטינים שהפעילו את רשת ההברחות. אך מעצר החשודים לא מרגיע את הרשויות בארה"ב - עפ"י החשד סכומי הכסף הגדולים הועברו לחמאס ולארגוני טרור נוספים במזרח התיכון

מכירת סיגריות לא חוקית סיפקה מימון לחמאס (חדשות 2)

15 גברים ממוצא פלסטיני נעצרו אתמול בניו יורק בחשד כי היו מעורבים בהפעלת וניהול רשת הברחת סיגריות שגלגלה עשרות מיליוני דולרים. הרשויות בניו יורק, שעצרו את החשודים, הודיעו כי לחלקם יש "קשרים מדאיגים" עם ארגונים אסלאמיים קיצוניים, דוגמת חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הגברים הפלסטינים מואשמים בהברחת למעלה ממיליון קרטונים של סיגריות פטורות ממס שנקנו בווירג'יניה, לטובת מכירה בחנויות מכולת ברחבי ניו יורק. עד כה נחשפו 55 מיליון דולרים מן ההכנסות של הרשת, אך רשויות החוק מעריכות כי מדובר רק בחלק קטן מהכספים.

"אנחנו לא יודעים עדיין לאן הלך כל הכסף, אבל מה שאנחנו כן יודעים הוא מדאיג מאוד", אמר היועץ המשפטי של מדינת ניו יורק אריק שניידרמן. "אנחנו יודעים למשל שחלק מחברי רשת ההברחות קשורים לאנשים מאוד מסוכנים, אנחנו יודעים שהם נעצרו עם כלי נשק, ואנחנו יודעים שהם עשו עשרות מיליוני דולרים, אבל עד כה הצלחנו לאתר רק חלק מהכסף".

עשרות מיליוני דולרים - מהברחת סיגריות (AP)

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי החוקרים עדיין מנסים לאתר את מיקומו של הכסף החסר, אך הניסיון מלמד כי רשתות דומות שנתפסו בעבר תיעלו את הכספים הרבים שהרוויחו לחמאס, חיזבאללה ולארגוני טרור שיעים נוספים הממוקמים בלבנון.

"אף אחד מהחשודים לא חי אורח חיים מוגזם של העשירים והמפורסמים", הוסיף היועץ המשפטי. "לכן גוברים החששות והחשדות שהכספים תועלו למקומות אחרים, ואנחנו מודאגים מהמחשבה לאן הלך הכסף".