התרסקות מטוס הבואינג באינדונזיה: הטייסים אשמים

תחקור התרסקות המטוס באי באלי בחודש שעבר קובע כי התאונה התרחשה באשמת הטייסים והליקויים בחברת התעופה. בין השאר נכתב כי הם לא ידעו היכן הם נמצאים, ניסו להנחית את המטוס בתנאים בלתי אפשריים וכי על החברה לרענן מיידית את נהלי ההכשרה של הצוותים שלה. בנס איש לא נהרג בהתרסקות

ההתרסקות בחודש שעבר (AP)

דוח הוועדה לבטיחות בתעבורה של ממשלת אינדונזיה קובע כי ההתרסקות של מטוס הבואינג, שאירעה במדינה בחודש שעבר, נגרמה כתוצאה מטעות אנוש של הטייסים. הוועדה מעבירה ביקורת קשה על תפקודם וטוענת כי על חברת התעופה לשנות את נהלי ההכשרה של צוותי האוויר שלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באמצע החודש שעבר מטוס מדגם בואינג 737-800 של חברת התעופה האינדונזית Lion Air התרסק בחוף הים, כמה מטרים לפני תחילתו של המסלול בנמל התעופה של האי באלי, אחד מאתרי הנופש הפופולאריים בדרום מזרח אסיה. המטוס התבקע ושקע במים, וכמה עשרות נוסעים נפצעו - אך איש לא נהרג.

המטוס היה חדש ומודרני, ונכנס לשירות רק חודשיים לפני התאונה. על פי דוח התאונה כפי שמתפרסם באתר Aviation Herald הטייסים המשיכו את תהליך הנחיתה למרות שלא זיהו את המסלול בשל הערפל הכבד.

כ-550 רגל מעל המסלול הטייס האוטומטי ניתק כדי לאפשר לטייסים לנחות, והם המשיכו להנמיך ידנית לקראת נמל התעופה - למרות שעדיין לא זיהו את המסלול. הגובה הזה, 550 רגל, הוא הגובה המינימלי לזיהוי המסלול, גובה שמתחתיו אם לא מזהים את המסלול אמורים לבטל את הנחיתה.

ניסו לנחות במזג אוויר בלתי אפשרי

בגובה של 20 רגל בלבד (פחות משישה מטרים) הקברניט החליט לבטל את הנחיתה ולבצע ניסיון נוסף - אך שנייה אחת לאחר מכן המטוס התרסק בים, 300 מטרים מדרום מערב לתחילת המסלול. הנוסעים חילצו עצמם מהמטוס ושחו לחוף, כמה חולצו על ידי סירות משמר החופים שהוזעקו למקום.

טייסים של מטוס אחר שהיו כמה קילומטרים מאחורי המטוס שהתרסק דיווחו גם הם שאינם רואים את המסלול, אך הם ביטלו את הנחיתה בזמן ולאחר מכן נחתו בשלום. הם דיווחו לוועדה כי בעת ההתרסקות ירד גשם כבד והראות לא עלתה על שני קילומטרים, משמע שאי אפשר היה לנחות.

מצלמות האבטחה בנמל התעופה הראו בבירור את מזג האוויר משתנה לקראת ההתרסקות ושניות לפני שהמטוס פגע במים אזור באזור הגישה ירד גשם שוטף. עוד נכתב כי המטוס היה תקין לחלוטין, המכשור בנמל התעופה פעל כרגיל ואורות המסלול דלקו.

על החברה נאסר לטוס לאירופה

הוועדה מסיימת את הדוח בטענות קשות כלפי הצוות וחברת התעופה. נכתב בפירוש כי הטייסים פעלו בניגוד לנהלים כשהם המשיכו את ההנמכה למרות שלא ראו את המסלול, ובילו את הנחיתה בגובה בו כבר אי אפשר היה למנוע את הפגיעה במים. הוועדה כותבת כי הטייסים לא הבינו היכן בדיוק הם נמצאים למרות שמחשב הטיסה הקריא את הגובה בתא הטייס. שני הטייסים הושעו מעבודתם לאחר ההתרסקות.

חברת התעופה המוזלת Lion Air סופגת גם היא ביקורת. לטענת הוועדה היא לא מתדרכת ומכשירה את טייסיה כראוי והיא קוראת לה לשנות את נהלי ההכשרה מיד. למרות שהחברה מטיסה צי מטוסים חדש לשדות תעופה עם מכשור מתקדם, בעשור האחרון החברה עברה שמונה תאונות משמעותיות בהם נהרגו 25 בני אדם. בעקבות בעיות הבטיחות שלה, לחברת התעופה אסור לטוס לנמלי התעופה באיחוד האירופי או לעבור בשמי מדינות האיחוד.