איך הרמזורים סייעו למחוק גירעון?

בשלוש השנים האחרונות הוכפל מספר הנהגים בעיר טמפה ביי שבפלורידה שקיבלו דוחות כי נתפסו חוצים צמתים באור אדום. ערוץ טלוויזיה מקומי בדק וגילה שהרשויות קיצרו את משך הזמן שבו מופיע האור הצהוב ברמזור בחצי שנייה והציבו מצלמות שתיעדו את הנהגים

במדינת פלורידה שבארה"ב מצאו פתרון מקורי ומקומם במיוחד לכיסוי הגירעון הגדול שהתגלה בתקציב. הם קיצרו את משך הזמן שבו פועל האור הצהוב ברמזור, המתריע לפני שהאור מתחלף לאדום, והציבו מצלמות שתיעדו נהגים רבים שחצו את הצומת באדום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התקשורת בפלורידה סוערת בעקבות פרסום הידיעה, שלפיה מספר הנהגים שנתפסו כשהם חוצים את הצומת באור אדום הוכפל מאז קיצור משך האור הצהוב - וכך גם ההכנסות של הממשל מהקנסות.

בעקבות חשיפת הפרשה ב"ערוץ 10" המקומי בפלורידה, החליטו הרשויות לבחון מחדש את מה שמוגדר כמחדל ולבדוק את כל הרמזורים באזור העיר טמפה ביי, כדי לוודא אם משך הזמן של האור הצהוב נמצא בתחום הנורמלי הקבוע בחוק.

הקנסות כבר הניבו כ-120 מיליון דולר

בחשיפה נטען שבשנה שעברה, הדוחות שנרשמו לנהגים בעקבות שינוי תזמון הרמזור הזרימו לקופת המדינה כ-120 מיליון דולר. "המצלמות שתופסות נהגים שעוברים באור אדום נועדו למטרות רווח של העירייה ושל המדינה", אומר ג'יימס ווקר, ראש אגודת בעלי כלי הרכב הלאומית האמריקנית. "אני מאמין שהם עשו את השינויים בכוונה כדי לתת יותר דוחות לנהגים שלא הספיקו לעבור ברמזור צהוב קצר מדי".

אנשי מחלקת התנועה של פלורידה אומרים שמשך הופעת האור הצהוב נקבע על ידי חישוב של זמן המעבר של רכב בצומת, הסיכונים שצפויים למי שחולף בו - הולכי רגל ומכוניות - זמן התגובה הממוצע של נהגים והמהירות הממוצעת של כלי הרכב המתקרבים לצומת. הקנס שנקבע בחוק והוטל על אלפי הנהגים שעברו את הצומת באור אדום הוא 158$.