שוויץ: יהלום נמכר במחיר שיא של 27 מיליון דולר

שיא בעולם היהלומים: אבן במשקל 101 קאראט, בצורה לא מוגדרת הדומה לאגס, נמכרה בבית מכירות בז'נבה שבשוויץ תמורת 27 מיליון דולר. מדובר במחיר שיא עבור יהלום, המוגדר כחסר צבע. מלאכת ליטוש היהלום, שמקורו בבוטסואנה שבאפריקה, נמשכה 21 חודשים

מחיר שיא עבור יהלום. ארכיון (רויטרס)

יהלום חסר צבע בצורת אגס נמכר בסכום שיא של 27 מיליון דולר, במכירה פומבית שנערכה בבית המכירות כריסטי'ס בז'נבה, שווייץ. מדובר בסכום שיא עבור מכירת יהלום חסר צבע וצורה מוגדרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היהלום, שמשקלו 101.73 קאראט מסוג "ווינסטון לגסי", הוצע למכירה באירוע גדול מתוקשר שארגן בית המכירות. הוא נמכר על ידי חברת השעונים והתכשיטים "הארי ווינסטון" תמורה ל-25.9 מיליון פרנקים שוויצרים שהם 26.7 מיליון דולר.

"הארי ווינסטון רכשו את היהלום המושלם ביותר שהוצע אי פעם במכירה פומבית", אמר ראול קדאקיה, ראש מחלקת התכשיטנות בבית המכירות השוויצרי, "שיאי העולם במכירת יהלומים, פנינים ואבני ספיר מחזקים את ההנחה כי התיאבון עבור אבני חן טרם חלף מהעולם". במהלך המכירה שנערכה אתמול, נמכרו פריטים בסך 102 מיליון דולר עבור 257 פריטים שהוצעו.

על פי בית המכירות, מקורו של היהלום בבוטסואנה שבחלקה הדרומי של יבשת אפריקה. על פי הדיווח, ליטושו של היהלום נמשך כ-21 חודשים.