מה שוויו של האיש החזק בעולם?

הבית הלבן חושף את הצהרת ההון של הזוג הנשיאותי: חסכונות פנסיוניים, תמלוגים מספריו של הנשיא, שטרות חוב - וגם משכנתא על ביתם בשיקאגו. על פי חוק, מחויבים נבחרי הציבור האמריקני לפרסם את הצהרות ההון שלהם

עדיין משלמים משכנתא. משפחת אובמה (חדשות 2)

הבית הלבן פרסם את הצהרת ההון של ברק ומישל אובמה. על פי המסמכים שהוגשו, בני הזוג החזיקו בשנה שעברה בנכסים ששווים נע בין 1.8 מיליון ל-7 מיליון דולר. החוק האמריקני מחייב פקידי ציבור לפרסם את הצהרת ההון שלהם, אך מתיר להם להגדיר את שווי הכנסים כטווח ולא כסכום מדויק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדוח מפרט כי מירב נכסי הזוג הוא אגרות אוצר, ששוויין עשוי להיות בין מיליון לחמישה מיליון דולרים. כמו כן, ברשות הזוג חשבון בבנק ג'יי.פי. מורגן בו מאזנם מוערך בין רבע מיליון דולרים לחצי מיליון דולרים, ושטרות אוצר בשווי 100,000-250,000 דולרים. בנוסף, לכל אחד מבני הזוג קיים חיסכון פנסיוני אשר שוויו בין 100,000-250,000 דולרים.

כמו כן, מציין הדוח כי הנשיא קיבל בשנה זו תמלוגים על ספריו "חלומות מאבי", "תעוזת התקווה" ו"על אלו אני שר: מכתב לבנותיי", בסכום שנע בין רבע מיליון דולרים ל2.1 מיליון. עם זאת, הזוג הנשיאותי עדיין משלם את המשכנתא עבור ביתם בשיקאגו, ושוויה הוא חצי מיליון עד מיליון דולר בפריסה ל-30 שנים בריבית של 5.625%.


גם סגנו של אובמה, ג'ו ביידן, חשף את הצהרת הונו, ושווי נכסיו מוערך בין 120,000-550,000 דולרים, כאשר רוב הנכסים הינם חשבונות חיסכון וביטוח חיים. לצד נכסיו, גם ביידן עדיין משלם משכנתא בסכום שנע בין חצי מיליון למיליון דולרים.