דרמה בארה"ב: אובמה פיטר את ראש רשות המסים

בעקבות חשיפת פרשת האפלייה כלפי ארגונים רפובליקניים ברשות המסים האמריקנית, החליט נשיא ארה"ב, ברק אובמה, לפטר את ראש הרשות, סטיבן מילר. בדברים שנשא בפני עיתונאים אמר אובמה: ""לעם האמריקני ישנה הזכות המלאה לכעוס על הפרשה הזאת - וגם אני כועס על זה"

"ממצאים מקוממים", אובמה (רויטרס)

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, פיטר את ראש רשות המסים האמריקנית, ה-IRS, בעקבות פרשה שנחשפה לאחרונה, לפיה הרשות עיכבה ומנעה מארגונים רפובליקניים קבלת פטור ממס בשל היותם גופיים ציבוריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול הבטיח אובמה כי יימצאו כל המעורבים בפרשה. בתדריך שהעביר לעיתונאים בבית הלבן אמר הנשיא כי נענה לבקשתו של שר האוצר, ג'ק לאו, לפטר את ראש הרשות, סטיבן מילר. במהלך התדריך טען אובמה כי "לעם האמריקני ישנה הזכות המלאה לכעוס על הפרשה הזאת, וגם אני כועס על זה".

"זה לא משנה מאיזו עמדה פוליטית אתה מגיע", הוסיף הנשיא, "מה שכן חשוב הוא שרשות המסים תפעל ביושרה מוחלטת". על פי החשד, בכירים ברשות המיסים נתנו הוראה לעכב בקשות לפטור ממס לעמותות הקשורות למפלגה הרפובליקנית.

"ממצאי הפרשה - מקוממים"

עוד עולה מן החקירה שנערכה בנושא, כי הבכירים ברשות המס העבירו בקשות של גופים שמרניים ימניים לבדיקות מומחים, וזאת על מנת להקשות עליהם ולעכב אותם לקבל את הפטור מן המס.

עם פרסום הפרשה השבוע, אמר הנשיא אובמה כי הבכירים פגעו בצורה בלתי ראויה בקבוצות המזוהות עם המפלגה השמרנית, והוסיף כי "ממצאי דוח הפרשה מקוממים".

גופים שמרניים רבים התלוננו במשך השנים כנגד רשויות המס ואמרו כי הרשויות מתנכלות להם, וזאת רק בגלל השתייכותן הפוליטית. עתה, רפובליקנים רבים ממשיכים לטעון כי מדובר באפליה מכוונת, שנועדה לפגוע ביריבים הפוליטיים של הנשיא אובמה.