החוטף מקליבלנד: "אני חף מפשע"

יממה לאחר שנחשפו תמונות בלעדיות מביתו של אריאל קסטרו, המואשם כי חטף וכלא שלוש נשים במשך קרוב לעשור - אמרו היום עורכי דינו כי הראשון צפוי לטעון בבית המשפט לחפותו. קסטרו מואשם בארבעה סעיפי חטיפה ושלושה סעיפי אונס, ובתביעה מבקשים להאשים אותו גם ברצח

יטען כי הוא חף מפשע. קסטרו בביהמ"ש (רויטרס)

אריאל קסטרו, שנאשם כי חטף וכלא שלוש נשים במשך עשור בביתו שבקליבלנד יטען בבית המשפט כי הוא חף מפשע, כך אמרו היום עורכי דינו. קסטרו, שזכה לכינוי "המפלצת מאוהיו", מואשם בארבעה סעיפים של חטיפה ובשלושה סעיפי אונס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא לא מפלצת ולא צריך לעשות לו דמוניזציה", אמר היום אחד מפרקליטיו של קסטרו, ג'יי שלכט, לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP. לדבריו, הפרטים בנוגע לחפותו של קסטרו "ייחשפו במהלך הדיון".

קסטרו מואשם בארבעה סעיפי חטיפה - אחת לכל צעירה ועוד אחד לילדה בת 6 שאחת מהחטופות - אמנדה ברי - הביאה לעולם בזמן שהוחזקה בשבי על ידי קסטרו. עורך דין נוסף שלו טען היום בריאיון לרדיו כי קסטרו "אוהב בכל לבו" את הבת שילדה ברי.

התביעה באוהיו מקווה גם להגיש נגד קסטרו כתב אישום באשמת רצח בנסיבות מחמירות, לאחר שעל פי החשד הכניס את הנשים להיריון מספר פעמים בעבר ולאחר מכן חבט בבטנן והתעלל בהן על מנת לגרום להם להפיל את העובר. אם יורשע ברצח עשוי קסטרו לעמוד בפני עונש מוות.

"בית הזוועות" בקליבלנד נחשף

התמונות מביתו של קסטרו (CNN)
אתמול שידרה רשת CNN צילומים חדשים בהם "בית העינויים" של קסטרו בקליבלנד. אחד משכניו של קסטרו, שנעצר יחד עם שני אחיו בחשד שכלא במשך עשור את מישל נייט, אמנדה ברי וג'ינה דה חסוס, מסר עשרות תצלומים לידיהם של אנשי רשת החדשות האמריקנית. בתצלומים נראית החצר האחורית של "בית הזוועות" וכן של הבית בו ככל הנראה עונו ואף נאנסו שלוש הנשים.

בתמונות ששודרו בתכניתו של שדרן הרשת אנדרסון קופר, נראית חצר הבית מוזנחת, ובה ציוד רב. בין השאר נראים בתמונות סלילי תיל ואף שאריות משרשראות ברזל שנותרו פזורות בשטחה. לטענת אנשי הרשת, קיים חשד שהסלילים והשרשראות שימשו את קסטרו במעשי העינויים שביצע בנשים.

בנוסף בחצר נמצא זוג אופניים שבור, וכן ציוד המשמש למשחקי ילדים - דוגמת עמוד כדורסל. בתמונות אחרות בהן תועד הבית עצמו, ניתן להבחין בחלונות שככל הנראה נאטמו על ידי קסטרו מחשש שהשכנים יצליחו להבחין במעשיו. החשוד בחטיפה אף הצמיד ככל הנראה מעין מראה לדלת האחורית בביתו, זו כדי שיוכל לעקוב אחר תנועת העוברים ושבים ברחוב הסמוך לביתו.

פרשת החטיפה בארה"ב - סיקור מיוחד:

תיעוד: בית הזוועות של חוטף הנשים

אחיו של החוטף מאוהיו מדברים לראשונה

כתב אישום הוגש נגד המפלצת מקליבלנד

העדויות נחשפות: "הנחטפת צעקה: 'הילד לא שלי, נאנסתי'"

הצעירה פרצה לבית השכן והתקשרה למשטרה: "הצילו"

ארה"ב: נעדרות נמצאו לאחר עשור