חשד לאפליה פוליטית ברשות המס האמריקנית

בעקבות חשיפת הפרשה לפיה רשויות המיסים בארה"ב הפלו לרעה בקשות לפטור ממס של גופים רפובליקניים רק בגלל עמדתם הפוליטית, הורה שר המשפטים לפתוח בחקירה כנגד בכירים ברשות המיסים האמריקנית. אובמה :"ממצאי הדוח מקוממים"

אובמה: "הממצאים מקוממים". ארכיון (רויטרס)

שר המשפטים של ארה"ב אריק הולדר הודיע כי הורה לסוכנות הפדראלית האמריקנית לחקור את הפרשה לפיה רשויות המס בארה"ב, ה-IRS, ניהלו חקירות בעיקר כנגד תנועות רפובליקניות, חלקן אף קשורות לארגון "מסיבת התה" השמרנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נשיא ארה"ב אובמה הצטרף לגינוי, והורה לנקוט עונשים חמורים כנגד האחראיים שגרמו להטייה. על פי החשד, בכירים ברשות המיסים נתנו הוראה לעכב בקשות לפטור ממס לעמותות הקשורות למפלגה הרפובליקנית.

עוד עולה מן הדוח כי הבכירים ברשות המס העבירו בקשות של גופים שמרניים ימניים לבדיקות מומחים, וזאת על מנת להקשות עליהם ולעכב אותם לקבל את הפטור מן המס.

הנשיא אובמה אמר לאחר פרסום הפרשה כי הבכירים פגעו בצורה בלתי ראויה בקבוצות המזוהות עם המפלגה השמרנית, והוסיף כי "ממצאי דוח הפרשה מקוממים".

גופים שמרניים רבים התלוננו במשך השנים כנגד רשויות המס ואמרו כי הרשויות מתנכלות להם, וזאת רק בגלל השתייכותן הפוליטית. עתה, רפובליקנים רבים ממשיכים לטעון כי מדובר באפליה מכוונת, שנועדה לפגוע ביריבים הפוליטיים של הנשיא אובמה.