"גיליתי את המתכון הסודי לקוקה קולה"

15 מיליון דולר- זה המחיר של המתכון הסודי ל"קוקה קולה", ואם אתם רוצים אתם מוזמנים לחפש אותו ב-"איביי". קליף קלוג, אספן של פריטים ישנים מג'ורג'יה טוען שהוא ככל הנראה מצא את המתכון המקורי למשקה הפופולרי והעלה אותו למכירה ברשת. בינתיים אין קונה

האם יחשף מתכון קוקה קולה (חדשות 2)

גבר מגו'רג'יה בארה"ב מאמין שמצא את המתכון למשקה קוקה קולה. עכשיו הוא מנסה למכור את הסוד ב E-BAY. המחיר ההתחלתי - חמישה עשר מיליון דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כליף קלוג, טייס במקצועו, מצא לדבריו, כמה ארגזים ישנים של מסמכים ומכתבים  במחסן שקנה לפני ארבע שנים במאה דולר. הוא ורעייתו ארלין, נברו במסמכים ומצאו מסמך מ-1943 ובו המתכון של מה שיהפוך אחרי כמה עשורים, למשקה הנפוץ בעולם.

"כשראיתי את זה פשוט חשבתי שזה מעניין, לכן קיפלתי את זה ושמתי בארנק. שם זה היה מונח במשך כמה שבועות עד שהראיתי את זה לחברה שלי", אמרה ארלין לרשת ABC.

המתכון נמצא בכספת 

עכשיו, אחרי שהשניים הגיעו למסקנה שזהו המתכון למשקה, הדף נמצא בכספת שמורה היטב. "מי שהדפיס את המכתב הזה, ראה את המתכון המקורי", אמר כליף וסיפר כי המכתב יועד לאנשים בתוך התאגיד. "אנחנו בהחלט חושבים שזה קשור לקוקה קולה".

נכון לעכשיו, איש לא הציע לשלם את חמשת מיליון הדולרים - אבל כליף בטוח בעצמו. הוא ניסה ליצור קשר עם קוקה קולה , אבל הם לא חזרו אליו. הוא גם הראה העתק של המסמך ל-ABC . במשך יותר ממאה שנים, החברה שומרת על סוד המתכון של המשקה, בקוקה קולה אומרים על הידיעה - זה ממש כמו למצוא את המפלצת מלוך-נס או את ביגפוט.

החברה אישרה שהמתכון המקורי באמת נמצא בג'ורג'יה, אבל לא בבית קלוג. המתכון המקורי שנכתב במאה ה-19 נעול כרגע בכספת סודית במשרדי החברה בעיר אטלנטה. "לפחות פעם אחת בשנה בא משהו וטוען שמצא את המתכון המקורי ושואל אותנו כמה אנחנו מוכנים לשלם לו עליו" אומר טד ראיין, בכיר בקוקה קולה, "אני לא עומד לשלם עבור דבר כזה כי אני יודע שלנו יש את ההעתק היחיד".