ראש ממשלת בריטניה: לא שוללים פעולה בסוריה

דייויד קמרון התייחס להמשך שפיכות הדמים במדינה ולברוטאליות של משטר אסד ואמר: "העדויות לשימוש בנשק כימי גוברות והמקום לספק מתכווץ". הוא קרא להכפיל את הסיוע לכוחות האופוזיציה, לצד הושטת עזרה למדינות הקולטות את הפליטים

לא פוסל פעולה תקיפה. קמרון (רויטרס)

בריטניה מקשיחה את עמדתה בסוגיית השימוש בנשק הכימי מצד משטר אסד: ראש הממשלה דיוויד קמרון אמר היום כי העולם חייב להפסיק את שפיכות הדמים בסוריה והדגיש כי ארצו לא שוללת פעולה. "העדויות לשימוש בנשק כימי גוברות והמקום לספק מתכווץ", אמר קמרון שהאשים כי משטרו של אסד גרם ל-80 אלף הרוגים ולמיליונים אשר נמצאים הרחק מביתם. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קמרון קרא להכפלת הסיוע לכוחות האופוזיציה, כמו גם להגדלת הסיוע למדינות הקולטות את הפליטים הסורים. ראש הממשלה הבריטי, הנמצא בביקור בארצות הברית, צפוי לדון עם הנשיא אובמה ולבקש ממנו לסייע בחימוש המורדים. 

בריטניה וצרפת דורשות להסיר או לתקן את האמברגו הקיים על מכירת נשק לאזור, וזאת על מנת להפעיל לחץ על משטרו של אסד. לעומתן, ארצות הברית נוקטת בקו מאופק ומסוייג יותר, מחשש שהנשק ייפול לידיים של קבוצות איסלאמיות קיצוניות.

קמרון קרא גם להקמת ממשלת מעבר בסוריה, והביע תקווה כי המחלוקת עם רוסיה בנושא זה תיפתר. הוא הדגיש כי בכוונתו לקדם את היוזמה המשותפת של ארצות הברית ורוסיה להפגיש בין המורדים הסורים לבין נציגי משטרו של אסד. 

בסוף השבוע האחרון העריכה בריטניה כי כוחותיו של אסד אכן השתמשו בנשק כימי כלפי המורדים, בעוד טורקיה הקימה צוות מיוחד על מנת לאבחן את פציעות המורדים במטרה לאשר או לשלול את השימוש בנשק כימי כלפיהם.