מנהיג תנועת ימין בגרמניה התחפש להיטלר - וחולל סערה

תמונה שנויה במחלוקת שצילם אחד ממנהיגי תנועה אנטי-אסלאמית בגרמניה, חוללה היום סערה במדינה: לוץ בכמאן הצטלם עם שפם דומה לזה של היטלר - והעלה את התמונה לרשת עם הכיתוב "הוא חוזר", כחלק מבדיחה - כך לטענתו. התגובות היו סוערות - מה שהוביל להסרת התמונה במהרה וגם להתפטרותו מההנהגה

בקמאן בדמות הצורר הנאצי היטלר (Morgenpost)

גרמנים רבים נדהמו לגלות היום ברשת ובעיתונים את תמונתו של הצורר הנאצי אדולף היטלר: אלא שלא מדובר היה בהיטלר האמיתי, אלא בלוץ בכמאן, אחד ממנהיגי התנועה האנטי-אסלאמית פג'ידה, שהולכת ותופסת תאוצה במדינה, שצילם את התמונה במהלך ביקור אצל הספר - ופרסם אותה בעמוד הפייסבוק שלו עם הכיתוב "הוא חזר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשבכמאן ראה את התגובות הרבות שקיבל - בהן גם שלל קללות ונאצות כמו "חזיר" ו"זבל", הוא מיהר להסיר את התמונה מהעמוד. אלא שהעיתון הגרמני "מורגנפוסט" הספיק לצלם את המסך - ולתעד את התמונה השערורייתית.

"צילמתי את התמונה אצל הספר לכבוד צאת הספר הסאטירי - 'הוא חוזר'", הבהיר בכמאן לגולשים הרבים שהגיבו על התמונה. "צריך לדעת גם לצחוק על עצמך", ציין. אלא שזמן קצר לאחר ההסתבכות, הודיע בכמאן על התפטרותו מהנהגת המפלגה.

עברו של בכמאן אינו חף מבעיות והסתבכויות: הוא נעצר בגלל מקרי שוד, תקיפה ואחזקת סמים, והשבוע המשטרה הגרמנית אף הזהירה אותו שהוא נמצא על הכוונת של ארגונים מוסלמים קיצוניים. בעקבות האיומים האלה ואיומים דומים שהשמיע, הפגנה של תנועתו, שתוכננה ליום שני בשבוע האחרון, בוטלה.

התנועה הקיצונית פג'ידה שהולכת וגדלה בגרמניה, הצליחה לגייס בשבוע שעבר 25 אלף איש להפגנה נגד האסלאם וחוקי ההגירה בגרמניה. ראשי התנועה אמרו שלמרות הביטול של ההפגנה האחרונה, אין להם שום כוונה להפסיק לצעוד ולפעול נגד האסלאמיזציה של גרמניה בפרט, ואירופה בכלל.