ארגנטינה: חשד לפשע שנאה נגד יהודים‎

התקשורת הארגנטינית מדווחת על תקרית שאירעה השבוע באכסנייה בחבל צ'ובוט, הנחשבת לפופולרית בקרב המטיילים הישראלים. "זה היה ממש פיגוע שנמשך כמה שעות", סיפר בעל האכסנייה, "הם צעקו 'יהודים מזויינים'"

האכסנייה שהותקפה, ארכיון (facebook)

חשד לפשע שנאה: לפחות 10 בני אדם, בהם גם תיירים ישראלים, נפצעו בתקרית אלימה שאירעה באכסנייה בעיירה לאגו פואלו בחבל צ'ובוט בתחילת השבוע - כך דווח בתקשורת הארגנטינית. על פי הדיווחים, התקרית אירעה ככל הנראה על רקע גזעני-אנטישמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהדיווחים עולה כי התוקפים, שנמלטו מהמקום ולא נעצרו, צעקו סיסמאות אנטישמיות, והשליכו בקבוקי תבערה ואבנים לעבר התיירים הישראלים באכסניית "אונדה אזול", לא רחוק מהעיר המוכרת למטיילים הישראלים, ברילוצ'ה.

בעל האכסנייה סרג'יו פולק טען שהתוקפים שדדו את התיירים וגרמו לנזק חמור במקום. לדבריו אף נשמעו מספר יריות. "זה היה ממש פיגוע שנמשך כמה שעות", הוא סיפר, "הם צעקו 'יהודים מזויינים'". פולק מתכוון לסגור את האכסנייה משום שלטענתו, לא רק חייהם של העובדים וחייו נמצאים בסכנה, אלא גם חייהם של האורחים השוהים במקום.

בשיחה עם רדיו קונטיננטל, אמר פולק שהוא זיהה את התוקפים. לטענתו מדובר במקומיים שכבר תקפו בעבר את האכסנייה המוכרת לתיירים הישראלים. "זה התחיל בחודש מרס או אפריל בשנה שעברה", הוא אמר. "הם התחילו עם הבערת אש ליד הגדר, ולאחר מכן הם שרפו עוד שתי בקתות עם שני בקבוקי תבערה. המקרה הקודם היה באוקטובר".