אחרי 17 יום: נמצאה ניצולה בקריסת הבניין בבנגלדש

יותר משבועיים לאחר שמספר ההרוגים בהתמוטטות מפעל הטקסטיל בבנגלדש עלה ליותר מ-1,000, נדהמו היום כוחות החילוץ לגלות בין ההריסות אישה שנותרה בחיים. בשלב זה לא ברור כיצד שרדה או כמה זמן ייקח לחלץ אותה. הרשויות במדינה הזהירו כי מספר הנספים צפוי לעלות

עבודות החילוץ בבנגלדש (AP)

תדהמה בקרב כוחות החילוץ בבנגלדש: 17 ימים אחרי שקרס מפעל הטקסטיל והותיר אחריו יותר מאלף הרוגים, ניצולה נמצאה בין ההריסות. גורמי צבא הורו להפסיק את כל עבודות פינוי ההריסות במקום, לאחר שחייל הבחין באישה כשהיא מנופפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מצאנו אותה ברווח שנפער בין קורה לבין עמוד של הבניין", אמר מפקד כוחות החילוץ במקום לסוכנות הידיעות האוסטרלית. "ייתכן שהיו בקרבתה רזרבות של מים, או שהצליחה לשתות מהמים שהזרמנו לתוך הבניין", ניסה להסביר את סיפור ההישרדות הבלתי אפשרי.

המבנה, שאכלס חמישה מפעלי טקסטיל, קרס ב-24 באפריל וקבר תחתיו אלפי בני אדם. עד כה הצליחו כוחות ההצלה לחלץ בחיים 2,500 בני אדם, אך מדי יום מוצאות מההריסות גופות נוספות. היום עלה מניין הנספים באסון ל-1,021. בשלב זה לא ברור עד לאן עשוי להאמיר מניין ההרוגים הסופי, אך כבר כעת האירוע מוגדר אחד מהאסונות התעשייתיים הקטלניים ביותר אי פעם.

ניצולה סמוך לבניין שקרס בבנגלדש (AP)

"אנחנו מנסים לפרוץ את דרכנו דרך רצפת המרתף, ונתקלים בקשיים רבים", אמר גורם צבאי המפקח על פעולות החילוץ. "כל הזמן אנחנו מוצאים גופות נוספות". בשלב זה הצליחו הכוחות בשטח לפנות כמחצית מ-7,000 טונות של הריסות במקום.

האסון העלה דאגות רבות בנוגע לתנאים הקשים שבהם מועסקים העובדים בתעשיית הטקסטיל של בנגלדש, שהיקפה 20 מיליארד דולר והיא מספקת בגדים לכל רחבי העולם.