ארצות הברית: גנבו מיליונים מכספומטים - באמצעות הרשת

שמונה בני אדם נאשמים במעורבות ב"אחד ממעשי השוד המתוחכמים ביותר שבוצעו". הסיבה לכך היא שהחשודים פרצו למספר רב של כספומטים ב-24 מדינות שונות - וגרפו לכיסם סכום העומד על 45 מיליון דולר

ארה"ב: שמונה נאשמים במעשי שוד מקוונים (AP)

שמונה בני אדם נאשמים במעורבות ב"מעשי השוד הקיברנטיים המתוחכמים ביותר שבוצעו", כפי שהגדירו זאת הרשויות בארצות הברית. כך פורסם ב"ניו יורק טיימס". מתברר, כי הם הצליחו לפרוץ דרך הרשת לאלפי כספומטים ב-24 מדינות ברחבי העולם ולשלשל לכיסם סכום שנאמד ביותר מ-45 מיליון דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפרטי האישום עולה, כי השמונה פעלו במשך תקופה של כשבעה חודשים, שהסתיימה בחודש שעבר. כך פעלה השיטה: ההאקרים פרצו לרשתות מחשבים של חברות פיננסיות בארצות הברית והודו ודלו מהן פרטי כרטיסי אשראי. לאחר מכן, ביטלו את הגבלת המשיכה.

לאחר מכן, כך לדברי הרשויות, משכו הנאשמים עשרות מיליוני דולרים מכספומטים במנהטן וביותר מ-20 מדינות אחרות ברחבי ארצות הברית. באחד המקרים, תועד אחד מהם כשהוא ממלא שקית במזומנים.

בשוד הקיברנטי לא נפגעו לקוחות פרטיים, אלא רק הבנקים. למרות זאת, גובר כעת החשש מפני מערכות תשלום חדשות - כגון אלו המותקנות בטלפונים חכמים - שיגבירו את הישנותם של מקרים כגון אלה.