סין: הוקם הבנק הראשון לחלב אם

ההתמודדות עם "פרשת רמדיה" - הגרסה הסינית: אמהות במחוז גוואנגצאו מתייצבות השבוע בבנק ייעודי וייחודי כדי להפקיד מאות מילילטרים של חלב אם. המטרה: לסייע לפעוטות שנפגעו לאחר שימוש בפורמולות מזון שזוהמו במרכיב כימי קטלני

סין מתמודדת עם פרשה גדולה של פורמולות מזון פגומות לתינוקות, שגרמו למותם של כמה תינוקות ולפגיעות אצל רבים נוספים, והראשונות שמתייצבות לקרב הן האמהות המניקות. רבות מהן הגיעו לבנק הייעודי הראשון שהוקם במדינה כדי לשמר חלב שאינו חשוד - חלב אם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראשי מחוז גוואנגצו בשיתוף עם המקבילה הסינית לטיפת חלב הוציאו יותר מ-80,000 דולר כדי להקים את הבנק, שכבר החל לספק מזון לכמה תינוקות שאמותיהן לא יכולות לספק את החלב הנדרש מסיבות שונות, ונאלצות להסתמך על אבקות ומזון מתועש. בחודשים האחרונים נחשפה בסין פרשת זיהום גדולה בפורמולות מזון לתינוקות, לאחר שככל הנראה לאבקה חדר רכיב כימי מסוכן.

בנק החלב בפעולה (חדשות 2)

לי זיהאי, בת 30, התייצבה אמש בבנק כדי להפקיד 190 מילילטר של חלב אם. "מדוע אני באה לכאן? מה מניע אותי? אני עושה את זה למען התינוקות, רק למען התינוקות", הסבירה. "שמעתי על התינוקות שחלו בטלוויזיה ובדיווחים שונים והתעוררו בי רחמים, זו הסיבה היחידה".

האמהות בסין שומרות היטב על דיאטת התינוקות מאז נחשפה הפרשה. כמה תינוקות כבר מתו אחרי שאכלו את המזון הנגוע, וכ-300,000 חלו מאז 2008.